Взимку навіть досвідчені водії намагаються максимально уникнути потенційних проблем на дорозі. Від неконтрольованого замету на трасі не застраховані навіть ті, хто отримав права не один десяток років тому.
Що варто знати
Головні вороги безтурботного автолюбителя – зледеніла дорога та снігові завали. Але навіть якщо траса виглядає, як на рекламній картинці – не факт, що авто не поведеться, як на голому льоду.
Ми опублікували аналіз типових ситуацій, коли водій може втратити керування на рівній дорозі. Експертом виступив гоасавтоінспектор. Він застерігає любителів покластися на може: на літній гумі виїжджати на дорогу категорично не рекомендується, це загрожує серйозною ДТП. Але нерідкі випадки, коли не допомагали і шипи.
Як показує практика і багаторічний досвід, у деяких випадках траса може покритися найтоншою крижаною кіркою . У такій ситуації може не врятувати навіть нова зимова гума. Не факт, що буде забезпечене потрібне зчеплення з поверхнею дороги. Щоб не втратити керування автомобілем, необхідно враховувати всі особливості погоди, стан дороги, тому підбирається стиль водіння і швидкість пересування.
Поради водіям
Головне не втрачати пильності, виїжджаючи начебто на відмінну трасу. Не варто відразу тиснути на газ, це може спровокувати занесення або, ще гірше, зіткнення з іншими транспортними засобами. Слідом за рівною трасою без льоду може виявитися невеликий відрізок, покритий тонкою кіркою води, що замерзла, і тоді швидкість може зіграти свою негативну роль.
Якщо автомобіль занесло, головне – не панікувати і прагнути швидше повернути кермо, щоб вирівняти авто . Діяти треба акуратно та плавно.
Після завершення обгону машини, яка їде на низькій швидкості, треба також плавно зменшити оберти, щоб не спровокувати дорожньо-транспортну пригоду. Якщо різко відпустити педаль авто може різко занести.