Володимир Омелян назвав новий компонент в дорожньому покритті

1
1168

В Україні можуть почати будувати дороги із застосуванням вугільного шлаку. Про це заявив глава Мінінфраструктури Володимир Омелян, повідомляє etcetera.media . 

За словами міністра, в уряді і профільних інститутах Укравтодору вивчають можливість використання вугільного шлаку при будівництві доріг. Омелян зазначає, що при такому будівництві важливо дотримуватися екологічні норми, оскільки в вугільних шлаках міститься багато небезпечних відходів. 

Чиновник розповів, що в світовій практиці вугільні відходи використовували при будівництві дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннскій моста між Данією і Швецією.

Головний еколог компанії ДТЕК Ірина Вербицька розповіла, що власники вугільного шлаку зробили його придатним для використання при будівництві доріг. 

Вербицька додала, що компанія готова зайнятися реалізацією даної сировини, однак для цього український уряд повинен провести відповідні законодавчі ініціативи. 

У деяких країнах ЄС більше 90% вугільних відходів використовують при будівництві доріг. За словами секретаря Європейської асоціації по утилізації вугільних відходів Ханса Фейерборна, для будівництва доріг необхідні значні запаси золошлаки на складах. За своїми технічними характеристиками зола ущільнює бетон, зменшуючи вплив зовнішнього агресивного середовища. Такий підхід також дозволяє економити будівельні матеріали.

Експерт «Українського інституту майбутнього» Ярослав Пилипчук вважає пріоритетним в Україні будівництво бетонних доріг. За словами Пилипчука, в більшості країн ЄС вважають за краще будувати автомагістралі з бетону. Термін служби такої дороги становить не менше 20 років, тоді як для дороги з асфальтовим покриттям – не більше 10 років. 

За даними експерта, в кінці 2017 року квадратний метр бетонної дороги коштував 1,4-1,6 тисячі гривень, асфальтної – близько 2 тисяч. З урахуванням більш тривалої експлуатації це означає, що будувати бетонні дороги в 2-2,5 рази вигідніше, ніж асфальтові.

Читайте також  Тепер штрафи – реальні: в Україні почали карати за перевищення швидкості

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.