Пуско-зарядний пристрій (ПЗП) — прилад, за допомогою якого можливе підзаряджання акумулятора та пуск двигуна авто при несправності або повній розрядці АКБ. З наближенням зими та перших морозів попит на такі апарати значно збільшується. Незважаючи на погодні умови, пуско-зарядний пристрій має бути в кожного водія.
Виробники пропонують безліч варіантів цих приладів. Залежно від конструкції, пусковий зарядний пристрій для авто акумулятора може бути виконаний:
За типом підзарядки автомобільного акумулятора прилади бувають:
Оскільки за допомоги пуско-зарядного пристрою можлива не тільки підзарядка акумулятора, а й пуск двигуна, розглянемо два випадки його правильного використання
Необхідно вимкнути запалювання автомобіля та все навантаження на акумулятор. Після чого підключити пуско-зарядний пристрій на клеми АКБ з дотриманням правильної полярності (червоний дріт «+», чорний «–»). Переконатися, що перемикач струму підзарядки у положенні «min» (для швидкої підзарядки положення «max»). Положення стрілки амперметра на позначці 0 означатиме кінець підзарядки.
Для пуску двигуна потрібно двоє людей. Першим кроком буде підключення пуско-зарядного пристрою до акумулятора, з дотриманням полярності. Далі потрібно перевести ПЗП в режим пуску двигуна, встановити перемикач струму заряду в положення «max» та увімкнути перемикач робочої напруги. Далі одна людина має запускати двигун авто, а інша в той самий час увімкнути перемикач пуску двигуна на корпусі пуско-зарядного пристрою.
Під час проведення підзарядки акумулятора або пуску двигуна автомобіля не можна нехтувати правилами техніки безпеки. Адже від цього залежить не тільки термін служби пуско-зарядного пристрою, а й ваше здоров’я.
Купувати пуско-зарядні пристрої краще в спеціалізованих магазинах. Широкий асортимент автотоварів можна знайти в магазині Allo.ua у Львові, де представлені пристрої з різноманітними характеристиками. Ви можете обрати ПЗП як для звичайного легкового автомобіля, так і для спеціалізованого або габаритного транспорту, в яких використовуються акумулятори з більшим струмом, напругою та ємністю.
Якщо ви хочете назавжди забути про проблеми з акумулятором, заводити автомобіль без проблем навіть у сильні морози й знаходити вихід зі складних ситуацій у дорозі, пуско-зарядний пристрій — це те, що вам потрібно. Він має завжди лежати в багажнику на випадок, якщо автівка заглохне.
Зараз у Верховній Раді розглядають законопроєкт №8082, який може призвести до деяких важливих змін для…
Розумію, скільки різних думок можуть виникнути в коментарях з цього приводу, адже тема двигунів настільки…
Узимку автомобілі зазнають серйозного впливу дорожніх реагентів, які використовують для боротьби з льодом і снігом.…
Водіння в зимовий період має свої особливості та водії повинні бути готові до них, щоб…
Захист двигуна взимку - важливе завдання, оскільки холодні температури можуть негативно позначитися на роботі автомобіля.…
Volkswagen розкрив базовий Teramont нового покоління. У відкритій базі Мінпромторгу Китаю з'явилися фотографії та характеристики…
Leave a Comment