Найпопулярніші види транспорту

0
500

Сучасні мегаполіси стали настільки багатолюдні, що уявити транспортну інфраструктуру без громадського транспорту – просто не можливо. Незважаючи на різні відгуки про міський транспорт (особливо якщо користуєшся ним годину пік), його роль сьогодні складно переоцінити. Які види транспорту сьогодні найбільш затребувані.

Метро

Ідея розвантажити дороги і відвести частину громадського транспорту під землю з’явилася ще в ХIХ. Розвитку напрямку сприяла добре зарекомендована на залізниці технологія парової тяги. Перший тунель був виритий в 1860 році в Лондоні, а через три роки була відкрита перша підземна лінія довжиною 3,6 км.

На відміну від 1863 року, коли спуск в «підземку» був схожий на відвідування музею, сьогодні метрополітен в місті сприймається як важлива і обов’язкова артерія, що з’єднує різні райони і ділянки. Тисячі людей щодня використовують метро, ​​як швидкий і екологічний транспорт. Найбільш завантаженим у світі сьогодні вважається метрополітен у Токіо: за рік перевозить 2,9 млрд. пасажирів.

Автобус

Це найпоширеніший варіант, що відрізняється мобільністю (немає необхідності в спеціальних дорогах і технологіях), доступністю і різноманітністю варіантів.

На відміну від підземного варіанту, автобуси залишилися на поверхні, що дозволило виконувати не тільки їх безпосередню функцію з перевезення пасажирів, а й стати частиною туристичної індустрії: послугу з оренди автобуса замовляють, щоб розробляти індивідуальні маршрути подорожей і розглядати пам’ятки нових міст у власному ритмі.

Читайте також  Моторные масла в Молдове

Трамвай

Говорячи про громадський транспорт, не можна не згадати про трамвай ( «tram» – вагон), прообраз якого народився одночасно з проектом метрополітену. Сьогодні складно уявити, але для того, щоб привести в рух перші вагони були потрібні коні. До речі, в Україні кінні трамваї з’явилися в 1880 році в Івано-Франківську: конки вміщували тільки 12 сидячих місць. Розвиток електричних мереж сприяв і розвитку трамваїв: у багатьох містах лінії цього екологічного транспорту діють і сьогодні. Незважаючи на те, що трамваї – один з найбільш «неспішних» видів громадського транспорту, він не втрачає популярності.

Тролейбус

Перший тролейбус з’явився в 1882 році в передмісті німецького Берліна. Перші варіанти мали чимало недоліків, як наприклад часті короткі замикання, однак модернізація технології дозволила зберегти цей вид громадського транспорту. Хоча тролейбуси, курсують, як правило тільки по місту, існує і міжміські лінії, одна з таких працює в Молдавії (з’єднує Тирасполь і Бендери).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.