Як Укравтодор виправдовується за погані дороги

0
339

Україна посіла одну з найнижчих сходинок у рейтингу якості доріг. Цей факт обурив керівництво Укравтодору і навіть удостоївся окремого посту на офіційній сторінці FB.

Реакцію Укравтодору викликав рейтинг якості доріг, в якому Україна просідає 130 місце з 137. Втім, рейтинг The World Economic Forum базується на основних ключових даних 2016 року, про що чітко вказано в аналізованому матеріалі, пише на своїй сторінці в FB Укравтодор.

В даному дослідженні дійсно не враховано результати проведення ремонтів 2017 – початку 2018 року та відповідно, оцінка якості дорожньої інфраструктури здійснена без урахування цього фактору.

За інформацією Укравтодору, минулого року в Україні було відремонтовано рекордну за останні 14 років кількість кілометрів доріг – 2 177 км. Цього року планується відремонтувати до 4 000 км разом із дорогами місцевого значення. “Протягом 2017-початку 2018 року галузь отримала фундаментальні зміни, які у найближчі п’ять років кардинально змінять ситуацію на дорогах”, – обіцяють в “Укравтодорі”.

Хочеться сподіватись що аргументи “Укравтодору” дійсно мають під собою суттєве обґрунтування. Втім, згідно даних Вікіпедії, мережа автомобільних доріг загального користування включає 172,4 тис. км доріг, з них з твердим покриттям – 164,1 тис. км. Отже, фактично відремонтовані за останній час 2 та обіцяні в найближчому часі 4 тисячі кілометрів складають лише кілька відсотків від загальної кількості доріг, які в багатьох випадках перебувають у незадовільному стані.

Незважаючи на це, шанси на покращання ситуації з українськими дорогами все ж існують. З початку цього року втілюються в життя деякі реформи. Зокрема, в Укравтодорі кажуть про децентралізацію, яка змінює систему управління. Обіцяють, що Дорожній фонд забезпечить гарантоване та прогнозоване фінансування. Як ці зміни відобразяться на якості українських доріг – побачимо найближчим часом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.