Пішоходів почали масово штрафувати: за що доведеться заплатити 850 гривень

0
117

Дедалі частіше пішоходам в Україні почали виписувати штрафи за перетин проїжджої частини у недозволеному місці.

Як пише «Про гроші» в Instagram , у такий спосіб співробітники намагаються знизити кількість аварійних ситуацій на дорогах.

Лише минулого року кількість виписаних штрафів за такі порушення досягла 90 тис. Загалом у 2022 році сталося 5284 аварії з постраждалими пішоходами, у яких 4799 осіб отримали травми, а 874 особи – загинули.

Фіксація порушення

Правопорушення виявляється у момент переходу дороги у недозволеному місці співробітниками поліції. Далі вони розглядають ситуацію та виносить постанову.

Штрафи для пішоходів

Якщо перейти проїжджу частину в недозволеному місці або в упор до авто, що наближається, передбачено штраф у розмірі 255 грн. (раніше сума становила 55 грн.).

Під час створення аварійної ситуації на дорозі пішоходу світить 850 грн. штрафу.

Сплатити штраф у будь-який зручний спосіб в електронному вигляді — через додаток банку, на сайті «ШтрафиUA» або в «Дії».

Обов’язки пішоходів

Перетинати проїжджу частину можна лише на пішохідних переходах. Увечері та в умовах недостатньої видимості потрібно мати на одязі світловідбиваючі елементи.

Перед виходом на проїжджу частину слід переконатись у безпеці такого маневру. Крім того, не можна різко виходити або вибігати на дорогу або дозволяти робити це дітям.

Можливі нововведення

На початку травня 2023 року у Раді запропонували встановити новий штраф для пішоходів з дітьми до 16 років за порушення правил дорожнього руху.

Якщо буде доведено вину у створенні аварійної ситуації, пішоходи-порушники мають заплатити штраф 850 грн. або долучитися до громадських робіт терміном від 20 до 40 годин.

Поки що законопроект перебуває на розгляді.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!