Франція стане центром електромобілів у Європі

У Франції відкриється перша із чотирьох гігафабрик

0
59

Франція відкриє у вівторок гігафабрику з виробництва акумуляторів, перший із чотирьох таких заводів, які європейські та азіатські компанії планують збудувати на півночі країни. Розробка Automotive Cells Company, спільного підприємства Stellantis, Mercedes і TotalEnergies передбачає загальний обсяг інвестицій у розмірі 2 мільярдів євро, при цьому французька державна та місцева влада забезпечують фінансування майже половини проекту.

Це наголошує на гонці між європейськими урядами за залучення світових автовиробників, оскільки вони прагнуть наблизити постачання компонентів для електромобілів до своїх основних ринків.

“Новий завод ACC знаменує собою ключову віху в трансформації Європи, щоб зробити її автомобільну промисловість більш стійкою та конкурентоспроможною, у тому числі в електричну епоху”, – сказав Ола Калленіус, головний виконавчий директор Mercedes-Benz.

Завод розпочне виробництво літій-іонних акумуляторів наприкінці цього року з початковою потужністю 13 гігават-годин, яка буде збільшена приблизно до 40 ГВт/год, що достатньо для оснащення близько 500 000 автомобілів на рік. Очікується, що до 2030 року це допоможе створити до 2000 робочих місць, заявили компанії та регіональна влада.

Тайванська ProLogium та китайська Envision AESC також оголосили про плани будівництва гігафабрик у північному регіоні Франції навколо порту Дюнкерк, у той час як Renault встановила партнерські відносини з місцевим стартапом Verkor у тому ж районі для виробництва акумуляторів для своїх електричних моделей преміум-класу та Alpine.

Президент Франції Еммануель Макрон, який особисто лобіював створення хоча б однієї гігафабрики в районі Дюнкерка, поставив собі за мету виробництво 2 мільйонів електромобілів, вироблених у Франції до 2030 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!