Новини

Водіям за неоплачений штраф знову почали блокувати рахунки у банках

Share

З 6 травня 2023 року в Україні дозволили заарештовувати рахунки боржників, у тому числі за неоплаченими штрафами за порушення ПДР, на суму менше ніж 100 000 гривень. Таке рішення ухвалив Кабмін.

Кабмін у березні 2022 року через повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ в Україну тимчасово призупинив блокування заарештованих банківських рахунків громадян, борги яких не перевищували 100 000 гривень. Це було зроблено для того, щоб громадяни могли, наприклад, виїхати у безпечні райони, забезпечити себе їжею та водою.

 

 

Але з 6 травня 2023 року уряд вимагає, щоб банки знову блокували банківські рахунки громадян, щодо яких відкрито виконавче провадження. Це стосується всіх боржників, в тому числі військовослужбовців, поліцейських, волонтерів, чиновників тощо.

Про блокування рахунків боржників попередив своїх клієнтів найбільший український банк ПриватБанк.

Тепер сотні тисяч українців не зможуть у повному обсязі скористатися своїми грошима у банках. Так, співзасновник Monobank Олег Гороховський заявив, що повернення арешту рахунків торкнеться понад 400 тисяч клієнтів цієї фінустанови.

Але боржники можуть користуватися із заарештованих рахунків сумою до 13 400 гривень у особистих цілях. Для цього потрібно подати заяву на ім’я виконавця із проханням розблокувати рахунок. Після цього виконавець повинен винести постанову про зняття арешту на частину грошей з рахунку та надіслати його до фінустанови.

В Україні поліція щороку виносить щодо водіїв за порушення ПДР десятки тисяч адміністративних протоколів. Далеко не всі водії їх сплачують вчасно, а деякі взагалі не сплачують. Так, у Львові власник автомобіля Peugeot не сплатив своєчасно 76 штрафів за неналежне паркування на паркувальному майданчику. За це у нього вилучили автомобіль.

Адміністративний штраф водії повинні сплатити не пізніше ніж через 15 днів з моменту отримання відповідної постанови. Якщо водій сплатить штраф за порушення ПДР, зафіксоване камерою автофіксації, протягом перших 10 днів, то суму штрафу буде знижено на 50%.

Якщо штраф не сплачено у встановлені терміни, то поліція передає матеріали до Виконавчої служби, яка блокує банківські рахунки боржника. З правопорушника стягується штраф у подвійному розмірі та витрати, що знадобилися на облік правопорушень.

До речі, щодо власника автомобіля Peugeot зі Львова Виконавча служба відкрила 56 виконавчих проваджень, перш ніж вилучили машину. У власника будь-якого вилученого автомобіля є 10 днів, щоб сплатити усі борги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

На тестах помітили прототип оновленого Mercedes-Benz GLE Coupe

Німецька компанія Mercedes-Benz проводить тестування рестайлінгової версії свого купеподібного кросовера GLE Coupe. Прототип в камуфляжі…

11.12.2024

Акумулятори для електрокарів стали найдешевшими за всю історію

Ціни на батареї для електромобілів впали до історичного мінімуму, знизившись за рік на 20%. Середня…

11.12.2024

Експерт попередив про шість можливих несправностей автомобіля в мороз

З настанням сильних морозів автомобільні вузли та агрегати зазнають значних навантажень, що часто призводить до…

11.12.2024

Нові кросовери Renault отримають радикально оновлений дизайн

Головний дизайнер Renault розповів, що цілий список нових електромобілів компанії, які з'являться з 2028 року,…

11.12.2024

Експерти назвали три ефективні способи знизити витрати на ремонт авто

Автомобіль потребує постійної уваги та регулярного технічного обслуговування, а ремонт часто стає суттєвою статтею витрат,…

11.12.2024

Експерти розповіли про шкоду використання картону перед решіткою радіатора

За словами фахівців картон перед решіткою радіатора частково блокує надходження холодного повітря під капот, що…

11.12.2024