В НБУ попередили про подорожчання бензину і дизеля

0
426

Українці, які мають особистий транспортний засіб, пам’ятають, який був дефіцит пального. Ситуацію вдалося взяти під контроль. Але вже скоро, як прогнозує НБУ, ціни на пальне знову поповзуть угору.

У поточному році водіям варто очікувати мінливості на ринку пального. У НБУ спрогнозували, в які місяці заправити бак авто буде дешевше, ніж в інші.

В інфляційному звіті за квітень 2023 року регулятор вирішив підготувати українських водіїв до того, що ціни на пальне зміняться, при чому прогнозується тенденція до підвищення.

Причиною цього вказують рішення повернути до довоєнного рівня податки. У березні 2022 року уряд України скасував акциз на пальне і знизив ПДВ з 20% до 7%. Але вже з липня цього року ПДВ планують повернути на довоєнний рівень.

У звіті НБУ згадується, що темпи подорожчання пального значно зменшилися з початку 2023 року – до 27,9% річних у березні.

Сталося це під впливом світових цін на нафту, значних запасів, накопичених бізнесом і населенням, а також зниженням попиту на тлі зменшення дефіциту електроенергії та теплої погоди.

За прогнозом, найближчим часом вартість палива буде сильно коливатися. Наприклад, у квітні вартість палива трохи підвищилася, тоді як у червні очікується зниження цін. Але в липні знову варто чекати подорожчання.

Коливання ціни палива можуть позначитися на сфері транспортних послуг, відповідно, це позначиться на населенні.

Але НБУ надалі прогнозує стабілізацію ціни завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту. При цьому, починаючи з 2024 року паливна компонента впливатиме на гальмування загальної інфляції як безпосередньо, так і через вторинні ефекти.

На початку квітня вартість бензину зрівнялася з ціною дизпалива. Літр дизеля зараз дешевший за літр бензину А-95. Автогаз істотно подешевшав – зараз коштує в районі 22 грн за літр.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!