Експерт пояснила, чому бетонні дороги непідсильні Україні

0
469

Будівництво бетонних доріг в Україні дадуться важко Україні.

Автошляхи з таким покриттям дорожчі в декілька разів за асфальтобетонні і найголовніше — їх нікому будувати, говорить Gazeta.ua експерт з дорожньої галузі новітніх технологій Лариса Столярова.

“Обладнання для кладки бетону вдвічі дорожче аніж для асфальтобетону. Його треба закуповувати. Хто їх нам будуватиме, не знаю. По-друге, такі дороги дорожчі в експлуатації. Вони потребують більшої уваги, аніж асфальтобетонні. Це як побудувати дім, а утримувати його коштує вдвічі дорожче. Якщо ми збудуємо розкішні дороги, а не будемо їх утримувати, то матимемо те, що є зараз. Наші дороги рухнули, бо за ними не дивились, їх не утримували”, – Лариса Столярова.

Щоб будувати бетонні дороги, слід все прорахувати, аби вони були безпечними.

“Є спеціальні покриття бетону аби дорога мала шорстку поверхню. Робити насічки, поглиблення, щоб стікала вода. Бетонна дорога слизька. Взимку тонкий шар льоду і машини злітатимуть з траси. Бачила як будують бетонні дороги в інших країнах. Це висока культура виробництва і професіоналізму. Там все витримано. Стабілізація бетону 28 днів проходить. Дорога має бути закритою, поки її не збудують. У нас – якщо сьогодні асфальт поклали, то вже завтра по ньому їздить транспорт”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.