В Україні справу про адміністративне правопорушення розглядають співробітники поліції за місцем його скоєння, що прописано у законодавстві нашої країни. Але зараз не йдеться про порушення, які були зафіксовані в автоматичному режимі та порушення правил зупинки, стоянки, паркування, які були зафіксовані в режимі фото чи відеозйомки тощо.
Відповідно до чинного законодавства, справи про адміністративні правопорушення, за якими патрульні виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях:
Якщо патрульний виносить постанову про адміністративне правопорушення не дома його скоєння, а іншому місці (крім місця обліку транспортного засобу і місця проживання водія), такі дії є порушенням норм закону.
Тобто, при отриманні штрафу за порушення правил дорожнього руху (крім випадків, зафіксованих в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксованих у режимі фото або відеозйомки тощо), водій повинен уважно звірити в ухвалі або збігається з місцем розгляду справи із місцем скоєння правопорушення. Якщо ні, то цю ухвалу можна оскаржити в суді.
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
З приходом весни автомобілістам слід замислитись не тільки про зміну шин, а й про технічне…
Кросовер Mazda CX-5, що з'явився в 2011 році, відразу ж завоював звання популярної моделі, а…
Незважаючи на те, що Mitsubishi ще не підтвердила це офіційно, позашляховик Pajero повертається. Розробка автомобіля…
View Comments
Самі хоч зрозуміли, що написали: "...водій повинен уважно звірити в ухвалі або збігається з місцем розгляду справи із місцем скоєння правопорушення"???