Водії мають свій особливий етикет. Це спеціальні жести, унікальні символи чи зашифровані сигнали. Одним з таких є використання “аварійки”, як, наприклад, сигнал вдячності.
В МВС наголошують, що можна лишитися прав на рік за неправильне використання цього сигналу.
Всім водіям відомо, що аварійна світлова сигналізація потрібна для того, щоб привернути увагу інших учасників руху. Але, на жаль, часто водії використовують її не за призначенням.
Ми вирішили нагадати про те, в яких ситуаціях увімкнення світлової сигналізації є доцільним.
Згідно пункту 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація використовується у наступних випадках:
Додатково необхідно розмістити знак аварійної зупинки, якщо сталося ДТП. Якщо транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна, треба встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар.
У разі використання водієм аварійної сигналізації не за призначенням – водій може отримати штраф у розмірі 425 грн або, в залежності від ситуації, попередження.
Але якщо невірне використання “аварійки” стало причиною аварії, то водієві загрожує штраф до 680 грн, або позбавлення прав на 6-12 місяців.
Деякі водії віддають перевагу плавному стилю водіння, оскільки вважають, що це допомагає зберегти мотор автомобіля…
Автовиробники все частіше повертаються до класичних двигунів внутрішнього згоряння, а французький парламент підтримав цю тенденцію,…
Зчеплення є одним із ключових елементів трансмісії, що забезпечує ефективну роботу двигуна та коробки передач.…
В Україні застосовуються два основні способи штрафування водіїв за перевищення швидкості: автоматичні камери та портативні…
Моторна олива — ключовий елемент для нормальної роботи двигуна, оскільки вона зменшує тертя між деталями…
У січні 2025 року в Україні сталося 1657 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 235 осіб…
Leave a Comment