Новини

Адвокат повідомив водіям, що робити, якщо їх “розводять“ на блокпостах

Share

На дорогах України під час військового стану розташовуються блокпости, на яких перевіряють транспортні засоби. Адвокат Роман Симутін повідомив, що іноді перевірка документів на блокпосту закінчується для водія складанням адміністративного протоколу за нібито водіння у стані алкогольного сп’яніння.

Симутін, зокрема, розповів, що в деяких випадках після того, як на блокпосту правоохоронці проводять поверхневий огляд автомобіля і нічого не знаходять, пропонують водієві подихати в алкотестер або відмовитися. Деякі водії реагують на це надто емоційно та відмовляються. Тоді поліцейські складають адміністративний протокол за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за цією статтею – штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на строк 1 рік.

 

 

Адвокат звернув увагу водіїв на такі моменти. По-перше, якщо водій не згоден з результатами алкотестера або не згоден пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки автомобіля, то він має право вимагати здати аналізи в медичній установі.

По-друге, поліція має надати суду як доказ відео з нагрудних камер поліцейських, які зупинили автомобіль. І відео має бути безперервним. У нього не повинно бути ознак втручання та видалення.

По-третє, наявність неупереджених свідків. На блокпосту поліцейські часто залучають як свідків бійців Сил територіальної оборони, з якими вони разом несуть службу. А вони в даному випадку не є неупередженими свідками.

По-четверте, у протоколі, який вам пропонують підписати поліцейські, зазначте, чому ви не згодні. Наприклад, не доправили до лікарні для огляду, не дали можливості скористатися правовою допомогою, відмовили у повторному тесті, немає неупереджених свідків тощо.

Серед юристів існує думка, що якщо водій відмовився на місці зупинки пройти тест на рівень алкоголю, то поліцейський зобов’язаний усно та письмово (видавши направлення) запропонувати йому пройти огляд у медзакладі. У письмовому напрямку має бути зазначена медустанова, дані водія, час видачі направлення тощо.

Якщо водій отримав письмове направлення та відмовився їхати на огляд до медустанови, то тільки тоді поліцейський має право скласти протокол за ст. 130 КУпАП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

В Україні можуть оштрафувати на 1200 гривень за брудне авто

В Україні зовнішній вигляд автомобіля часто стає темою для суперечок. Багато хто вважає, що це…

31.10.2024

Навіщо водіям вимикати двигун під час зупинки поліцією

Коли патруль зупиняє водія, ситуація може бути трохи напруженою, особливо якщо є сумніви щодо справності…

31.10.2024

BMW відмовиться від важкого гібрида під час розробки M3

У новому поколінні BMW M3 отримає помірну електрифікацію. Крім того, в лінійці планується зберегти рядний…

31.10.2024

Експерт пояснив, як уникнути запотівання скла в автомобілі

Наш експерт розповів, як справлятися із запітнінням скла у машині. Щоб відновити видимість в автомобілі,…

31.10.2024

Audi знизила ціну на електричні A6 завдяки новій базовій комплектації

Audi розширює своє сімейство A6 e-tron, додавши нові модифікації для європейського ринку. Зокрема, тепер доступна…

31.10.2024

Експерти дали поради, як керувати авто під час дощу і снігу

Найближчими днями в Україні обіцяють дощі зі снігом, і для водіїв це означає додаткові ризики…

31.10.2024