Головна Новини Автомобільна мобілізація в Україні: кому з водіїв варто бути напоготові

Автомобільна мобілізація в Україні: кому з водіїв варто бути напоготові

Час читання: 2 хв.
0
epa09804494 A member of the Territorial Defense Forces checks documents of a driver at a checkpoint in the eastern frontline of Kyiv (Kiev) region, Ukraine, 05 March 2022. According to the United Nations (UN), at least one million people have fled Ukraine to neighboring countries since the beginning of Russia's military invasion on 24 February 2022. EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Під час воєнного стану в Україні в громадян, підприємств, органів влади й самоврядування можуть вилучити автомобілі на потреби Збройних Сил України.

Про це йдеться в законі «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо військово-транспортного обов’язку», пише «Апостроф».

Як мобілізують транспорт під час війни

Реклама

У Положенні про військово-транспортний обов’язок, затвердженому урядовою постановою від 28 грудня 2000 года № 1921, регулюється порядо мобілізації транспортних засобів.

Наразі щокварталу МВС подає до ТЦК (військкомати) дані про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути передані на потреби ЗСУ й інших військових формувань під час воєнного стану.

У кого не можуть вилучити автомобілі

Особи й установи, у яких не мають права відчужувати автотранспорт:

  • дипломатичні та консульські установи інших держав;
  • представництва міжнародних та іноземних організацій;
  • іноземці та люди, які взагалі не мають громадянства;
  • банки державного сектору;
  • підприємства, організації та установи, які мають високу суспільну значущість;
  • підприємства, організації та установи, які виконують мобілізаційні завдання.

Як відбувається мобілізація авто

Уряд визначає необхідну для виконання мобілізаційних завдань кількість техніки й транспорту, а потім розподіляє цю кількість між обладміністраціями, а ті — між районами й містами обласного підпорядкування. Опісля держадміністрації за дорученням ТЦК передають ліміти потрібної кількості авто й іншої техніки між підприємствами, організаціями, установами та громадянами.

Зауважимо, що мобілізація транспорту відбувається лише через військкомати. До того ж власники транспорту мають право обрати, яке авто віддати для ЗСУ, а яке залишити собі.

Під час процесу вилучення авто повинно бути здійснено:

  • задокументовано технічний стан та мобілізаційна готовність автомобіля,
  • його залишкова (балансова) вартість;
  • незалежна оцінка транспортного засобу (проводиться за ініціативою власника та його коштом).

Що буде з транспортом після завершення війни

У вищезазначеному Положенні передбачено таке: «повернення підприємствам, установам та організаціям транспортних засобів і техніки здійснюється військовими частинами (підрозділами), установами та організаціями військових формувань, для задоволення потреб яких вони залучалися, протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які здійснили таке залучення».

Таким чином, керівники підприємств, установ та організацій можуть звернутися до ТЦК і написати заяву на повернення транспорту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.