Німецькі власники преміальних автомобілів готові купувати електромобілі китайських брендів. Такий висновок зробили експерти консалтингової агенції Berylls Strategy Advisors та дослідницького інституту Civey, опитавши «найлояльніших» власників Audi, BMW та Mercedes-Benz.
Як альтернативу німецьким преміальним моделям респондентам пропонували електромобілі Aiways, BYD, Nio та Polestar.
Водночас більшість китайських виробників ще не розпочинали активну маркетингову роботу в Європі, а отже й поінформованість потенційних покупців про моделі низька. Виняток – Polestar, які з 2018 року активно присутні на німецькому ринку.
Перевагою може бути лояльність тих, хто вже має досвід володіння «китайцем»: такі клієнти нерідко розглядають до купівлі інші моделі з Піднебесної. Багато в чому вони цінують машини за широкий асортимент моделей, дизайн та доступні ціни.
Цінова політика, однак, може стати потенційною проблемою: якщо прайси китайських машин будуть зіставні з німецькими, то клієнти віддадуть перевагу локальним брендам. Місцеві покупці в першу чергу вибирають машини за співвідношенням ціна/якість, а технічна складова та сучасні «фішки», які дуже люблять китайські автомобілісти, прагматичним німцям не такі важливі.
Також респонденти відзначають, що моделі з Китаю не надто відрізняються одна від одної навіть з погляду дизайну. Покупці, у свою чергу, готові платити «преміальну» ціну за щось особливе, що хочуть отримати в дорогих машинах.
Проте китайські автовиробники мають великі плани на німецький ринок. Наприклад, лише BYD має намір продати 120 тисяч машин уже 2026 року. Експерти Berylls Strategy Advisors подібні плани коментують скептично: клієнти готові «дати шанс», але за 3 роки навряд чи знайдеться стільки покупців, особливо якщо компанія продаватиме лише електромобілі. У 2021 році в Німеччині всього було зареєстровано 365 тисяч нових електрокарів.