Побутує думка, що адміністративний штраф за порушення ПДР легше сплатити, ніж займатись оскарженням. Мотивом небажання оскаржувати штраф є незначні суми штрафу – 340 грн. чи 425 грн.
Однак, адміністративний штраф не є буденною подією. І мова навіть не в сумі штрафу.
Факт винесення відносно водія постанови свідчить про те, що він вважається таким, що притягувався до адміністративної відповідальності. Інакшими словами правопорушником. Якщо водій не оскаржив постанову, він додатково сам визнав себе порушником! Навіть якщо він нічого не порушував.
У такому випадку він буде вважатись таким, що НЕ притягувався до адміністративної відповідальності лише у разі, якщо протягом року він не вчинив нового адміністративного правопорушення (ст.39 КУпАП).
У інакшому разі, протягом року він вважається таким, що притягувався до адміністративної відповідальності та повинен повідомляти про це у разі потреби.
Якщо ж протягом року від дня винесення постанови, відносно водія винесено нову постанову, то цей відлік часу розпочинається «з нуля».
Окрім того, по деяких статтях КУпАП передбачено більш сувору відповідальність при повторному порушенні протягом року. Це зокрема позбавлення права керування транспортними засобами, адміністративний арешт, громадські роботи, вилучення транспортного засобу тощо.
При цьому, сама по собі думка водія про те, що штраф незаконний, не скасовує постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності. Постанова може бути скасована лише компетентним органом за зверненням водія.
Через 4 роки на ринку актуальна генерація бестселера Dacia Sandero готується до планового рестайлінгу. Нещодавно…
Пенсіонери в Україні можуть користуватися не лише пільговими тарифами на мобільний зв’язок, а й мати…
Великі кросовери набирають популярності на світовому ринку. Причому високим попитом стали мати навіть дорогі моделі.…
Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…
Компанія Mercedes-Benz ініціювала відгук гібридних автомобілів AMG , оснащених системою E Performance , через програмну…
В Україні водійське посвідчення можна отримати лише після досягнення встановленого віку, який залежить від категорії…
Leave a Comment