Навіть досвідчені водії у багатьох випадках вибирають замість розвороту інший маневр, наприклад, кілька поворотів. А в місті багато хто може проїхати «зайвий» квартал, аби не розвертатися на перехресті. Адже часто можливість розвороту або його заборона на перехресті відзначена неявно.
Одна зі складнощів цього маневру полягає у його позначенні. Розвертаючись на перехресті, водій повинен увімкнути лівий поворотник – так само, як і при повороті наліво. Інші водії не завжди можуть зрозуміти, який маневр виконуватиметься: поворот зліва або розворот. Тому під час цього маневру потрібно дати зрозуміти колегам у потоці, який саме маневр ви збираєтесь виконувати. Головне – не поспішати робити маневр повільно, але впевнено. І не заважати тим транспортним засобам, які виконують розворот або поворот наліво.
Що потрібно знати про розворот:
– Здійснювати маневр можна тільки з крайнього лівого ряду. Ця вимога дозволяє зменшити ризик зіткнення з іншими автомобілями.
– Необхідно поступатися дорогою зустрічному транспорту.
— для великогабаритних транспортних засобів у виняткових випадках може бути здійснено розворот з інших смуг дороги, включаючи узбіччя.
Коли розворот заборонено?
Правила дорожнього руху мають окремий пункт, де чітко прописані місця, де заборонено виконувати розворот:
- На залізничних переїздах;
- на мостах, шляхопроводах, естакадах та під ними;
- У тунелях;
- При видимості дороги менше 100 м хоча б в одному напрямку;
- на пішохідних переходах та ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;
-
на автомагістралях, а також на дорогах для автомобілів, за винятком перехресть та місць, позначених дорожніми знаками 5.29 та 5.30.