Перевірка людини на алкогольне сп’яніння відбувається лише після того, як її вже зупинили. При цьому сама перевірка на алкогольне сп’яніння не є причиною зупинки. Так, нещодавно суд визнав незаконною адміністративну справу проти водія за п’яне водіння, оскільки поліція не назвала законної причини зупинки (справа №344/8791/22).
Інцидент стався ще 14 липня, коли поліція зупинила автомобіль за 15 хвилин до комендантської години. Виявивши ознаки алкогольного сп’яніння, інспектори запропонували водієві пройти огляд. Після проходження перевірки виявилося, що у крові водія 0,75 проміле алкоголю, повідомляє Дорожний адвокат
Коли настав час розгляду справи в суді, водій пояснив, що його зупинили незаконно, тому всі подальші дії поліції також є незаконними. Суд першої інстанції до аргументів водія не дослухався та оштрафував його на 17 000 гривень із позбавленням прав на 1 рік.
Водій не погодився з таким рішенням суду та оскаржив його в апеляційному суді. При повторному розгляді справи судді встановили, що суд першої інстанції не дослідив усі матеріали справи та не дав правову оцінку правомірності зупинення поліцією відповідно до статті 35 закону України “Про Національну поліцію”.