Чи потрібна автоцивілка під час війни

Час читання: 2 хв.
0

У зв’язку з воєнним станом більшість власників транспортних засобів перестали продовжувати дію полісів страхування авто, строки дії яких закінчилися. Відбувається це з різних причин.

ЧОМУ ВОДІЇ ПЕРЕСТАЛИ ПРОДОВЖУВАТИ СТРАХОВІ ПОЛІСИ

Однією з причин є нестабільна воєнна ситуація та невпевненість у завтрашньому дні. Ще одна причина це зачинені в окремих регіонах в час воєнного стану відділення страхових компаній. В деяких громадян виникають сумніви щодо належної роботи страхової системи в частині відшкодування шкоди в ДТП. Дається взнаки послаблення контролю працівниками поліції за наявністю полісів, які тепер зайняті у військових справах. Багато громадян вважає, на час воєнного стану власники автомобілів звільнені від страхування тощо.

Про те це не зовсім так. Всі ці причини суб’єктивні та лише породжують розбалансування страхової системи та механізму гарантування відшкодування збитків. Спробуємо пояснити чому.

ЧОМУ СТРАХУВАННЯ НЕОБХІДНЕ

Реклама

По перше, умовах воєнного стану обов’язок наявності страхового поліса не скасовувався. Відповідальність за відсутність автоцивілки також не відмінялась. Штраф за відсутність полісу відповідно до ч.1 ст.126 КУпАП становить 425 грн.

По друге, основна мета обов’язкового автострахування – це гарантування потерпілим в ДТП відшкодування їхніх збитків. Тому у разі ДТП винний водій повинен буде виплатити збитки потерпілому з власно кишені. Як наслідок затягується повернення відшкодування винною особою, створюються додаткові конфлікти між учасниками ДТП та непотрібні судові спори. До того ж в теперішніх умовах розгляди справ у судах затягуються. Раніше ці проблеми «закривала» автоцивілка.

По третє, на даний час страхові компанії працюють і повертають страхові виплати у звичайному режимі. Більшість страхових компаній повідомили на своїх офіційних сайтах про продовження функціонування системи страхування та відшкодування страхових виплат. Водночас при відсутності стабільних надходжень за рахунок придбання полісів підвищується ризик платоспроможності страхових компаній.

Щодо придбання саме «паперового» полісу у приміщенні страхової компанії, то такої необхідності також немає. На сьогодні продовжує повноцінно діяти електронний поліс. Такий поліс можна пред’явити в електронному форматі з телефону або роздрукований на принтері.

Водночас багатьох цікавить питання чи відшкодує автоцивілка збитки, завдані воєнними діями. Звісно, що автоцивілка не відшкодує збитки, завдані воєнними діями. Проте автоцивілка ніколи й не передбачала відшкодування збитків, завданих війною. Такі умови діяли і раніше, і зараз. Таке відшкодування збитків буде здійснюватися через державні програми.

ВИСНОВКИ

Тому в цей складний період важливо не допустити розбалансування системи автострахування та механізму гарантування відшкодування збитків внаслідок ДТП. Зберегти ці механізми можна завдяки сумлінному і своєчасному виконанню свого обов’язку щодо страхування транспортних засобів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!