При виявленні тріщини на вітровому склі поліцейські виносять штраф на підставі частини 1 статті 121 КУпАП у розмірі 340 грн.
При повторному порушенні водій може бути позбавлений права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців на підставі частини 4 статті 121 КУпАП.
Частиною 1 ст.121 КУпАП встановлено, що «керування водієм транспортним засобом, що має несправності, з якими експлуатація його забороняється, передбачає накладення штрафу в розмірі 340 грн».
Згідно з пунктом 6.8.5 ДСТУ 3649:2010 «На вітровому склі колісних транспортних засобів не дозволено сколи чи тріщини в зоні роботи склоочисників». Разом з тим, приписами ДСТУ 3649:2010 такі пошкодження не віднесено до технічної несправності автомобіля.
Переліки несправностей, з якими експлуатація транспортних засобів забороняється, описано в пунктах 31.1, 31.3 та 31.4 ПДР
Однак, у зазначених переліках відсутня така обставина, як «тріщина на вітровому склі в зоні роботи склоочисників».
Отже, у розумінні Правил дорожнього руху тріщина на склі автомобіля не віднесена до технічної несправності автомобіля, з якою експлуатація авто забороняється.
Наявність вказаного дефекту скла свідчить про його пошкодження, а не про технічну несправність автомобіля.
Таким чином, наявність тріщини на вітровому склі в зоні роботи склоочисників не забороняє експлуатацію такого транспортного засобу.
Це своєю чергою, виключає можливість притягнення водія до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 121 КУпАП.
Тому винесений на підставі частини 1 статті 121 КУпАП штраф за тріщину на вітровому склі є незаконним та підлягає скасуванню!