ЄС визнає українські водійські права

0
497

Європарламент підтримує рішення про тимчасове визнання українських водійських прав. Потім рішення має бути схвалено Радою ЄС і опубліковано в Бюлетені ЄС. Через п’ять днів пропозиція набуде чинності, тобто права України будуть доступні на території країн ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Як зазначили в ЄК, пропозиція спрямована на зменшення адміністративних вимог щодо українських біженців, які зазвичай застосовуються до водіїв з третіх країн. Тобто вимоги до водійських прав для українських біженців будуть уніфіковані та спрощені в країнах ЄС.

Так, будуть запроваджені умови визнання виданих в Україні водійських посвідчень і водійських посвідчень, продовження терміну їх дії, перевірки на випадок втрати чи викрадення, запобігання підробці чи шахрайству.

«Мета двояка: з одного боку, це сприятиме соціальній та економічній інтеграції українських біженців у приймаючих державах-членах, а з іншого боку, підтримуватиме високий рівень безпеки дорожнього руху в ЄС», – сказав Ярослав Зайчек. Заступник постійного представника Чеської Республіки.

У ЄК зазначили, що Рада ЄС планує розпочати ухвалення остаточного рішення з цього питання “якомога швидше”, причому норма набуде чинності на п’ятий день після прийняття рішення.

Зараз читають  Які корисні функції для автомобілістів з'являться в "Дії"

Важливо зазначити, що визнання ЄС українських водійських посвідчень є тимчасовим і стосуватиметься українських водіїв, яким надано тимчасовий захищений статус у межах ЄС.

«Це значно зменшує навантаження на компетентні органи держав-членів, яким в іншому випадку, можливо, доведеться обмінювати мільйони українських водійських посвідчень», – додали в Єврокомісії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.