В Україні зникнуть машини? Чому українці відмовляться від власних авто

Час читання: 2 хв.
0

В Україні вже кілька місяців триває бензинова криза. Ціни на пальне значно виросли, а на деяких АЗС навіть не можна знайти бензину чи автогазу. На тлі таких змін в Україні зріс попит на альтернативні види транспорту.

Аналітики OLX розповіли «Сьогодні», що саме тепер купують українці.

Попит на «зелені» види транспорту зріс у кілька разів

Статистика Укравтопрому показує, що у травні 2022 року в Україні зареєстрували майже на 67% більше електромобілів, ніж у тому ж місяці 2021 року.

Про це свідчить і статистика щодо попиту на цей вид транспорту, яку отримали аналітики. Згідно з даними, у травні цього року попит на «зелені» види транспорту в Україні збільшився так:

— на електромобілі зріс попит в 7 разів;
— на електросамокати і гіроскутери збільшилась активність покупців втричі;
— на купівлю електроскутерів попит зріс в 4,7 раза.

«Відповідно до попиту зросла і пропозиція. Так, якщо ще наприкінці квітня продавці пропонували 226 електрокарів і 114 гібридів, то в травні кількість таких оголошень зросла майже в 3,6 і 4,7 раза відповідно», – йдеться у повідомленні.

Щодо того, які саме марки обирають люди, інформація така: найбільше відгуків на оголошення було на «зелену» марку Opel (на один електрокар майже 11 потенційних покупців). Також лідерами є Renault та Nissan.

Де найбільше цікавляться таким транспортом

«Згідно з травневими показниками, «бум» на альтернативний електротранспорт (мотоцикли, самокати та скутери) стався в передостанній тиждень травня (з 23.05 по 29.05), а найбільше цікавилися пропозиціями на Київщині, Одещині та Львівщині», – пояснили експерти.

Найбільше людей у категорії «Мото» цікавила покупка електросамокатів та гіроскутерів. Великий попит, зокрема, є у Київській області.

Так само Київщина є лідером у попиті на електроскутери. А от найбільше охочих купити електромотоцикл є в Одеській області.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!