Алкоголь за кермом в Україні: Названо штрафи

0
137
drivers with a bottle alcohol
Штрафи за водіння в нетверезому стані в Україні в 2022 році стали жорсткіші через воєнний стан.

Майже два роки тому, 1 липня 2020 року, в Україні з’явилася кримінальна відповідальність за керування транспортним засобом у нетверезому стані, але її практично одразу скасували. Так, законопроект№7279-д діяв лише близько 24 години.

Сьогодні в Україні за керування у п’яному вигляді передбачено лише адміністративну відповідальність. Адмінкодекс передбачає такі покарання за керування авто в п’яному вигляді:

  • штраф
  • позбавлення прав
  • конфіскація автомобіля

Зазначимо, що у військовий час конфіскувати авто можуть вже після першого прецеденту п’яного водіння, тоді як в адмінкодексі можливість конфіскації передбачена лише за друге та третє порушення за рік.

Який штраф за водіння у нетверезому стані в Україні?

Сьогодні штрафи за їзду у п’яному вигляді досить великі та залежно від серйозності порушення можуть коливатися від 17 тисяч до 51 тисячі гривень. Якщо у поліції доведуть, що водій був у стані алкогольного сп’яніння, то йому загрожує штраф у розмірі 17 000 гривень та 1 рік позбавлення прав.

Якщо водія спіймали п’яним за кермом вдруге за рік, то розмір штрафу зросте до 34 000 гривень та позбавлять прав на 3 роки. За третє порушення протягом року штраф зростає до 51 тисячі гривень , а права забирають на 10 років.

Зараз читають  Влітку для водіїв вводять нові правила

Кримінальна відповідальність за керування у п’яному вигляді передбачена лише в тому випадку, якщо водій спровокує ДТП у якому люди отримали тілесні ушкодження або загинули.

Допустимий вміст алкоголю в крові становить 0,2 проміле

Штраф за п’яне водіння в Україні 2022

Зазначимо, що окрім водіння у стані алкогольного сп’яніння, є ще кілька штрафів, які пов’язані з алкоголем та перебуванням за кермом.

За передачу права управління ТЗ людині, яка перебуває у стані сп’яніння – штраф 3400 гривень.

За відмову від проходження медогляду на визначення стану сп’яніння штраф рівносильний штрафу за п’яне водіння (від 17 до 51 тис. гривень та позбавлення прав від 1 року до 10 років )

Вживання водієм заборонених речовин, медичних препаратів чи алкоголю після скоєння аварії – штраф 34 000 гривень та позбавлення прав на 3 роки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.