Новини

Перетин кордону: що зміниться для автоперевізників і які ще категорії можуть виїжджати

Share
Відповідно до Постанови № 615 від 20 травня, водії, які перетинають кордон з метою перевезення гуманітарної допомоги, тепер мають вказати перелік вантажу та термін перебування за межами країни.

Про це повідомив під час брифінгу заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

“Водії-волонтери зможуть перетинати кордон у разі перевезення гуманітарної допомоги, медичних вантажів та вантажів для потреб ЗСУ або інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Львівська ОВА буде чітко переглядати обґрунтування, які надаватимуть водії з метою перевезення вантажу. Згідно зі системою “Шлях”,  водій може перебувати за кордоном не більше ніж 30 днів. Якщо особа вчасно не повертається з-за кордону чи не доставила задекларований вантаж, то адміністрація має право скасувати дозвіл упродовж семи днів”, – зазначив Юрій Бучко.

Для отримання рішення від Львівської ОВА необхідно звернутись з листом на електронну адресу: humtransport@loda.gov.ua. Зразок листа за посиланням.

Він додав, що ОВА надає дозвіл на виїзд лише тим, хто перевозить гуманітарну допомогу чи медичні вантажі. Представники бізнесу, які їдуть з власною метою, можуть звертатись по дозвіл у Міністерство економіки.

Заступник начальника штабу Західного міжрегіонального управління Держприкордонслужби України Ігор Матвійчук зазначив, що ще до однієї категорії із правом виїзду за кордон тепер належать працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці. Окрім того, дозволять пропуск за кордон спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та їхніх тренерів. Ці категорії для отримання дозволів мають звертатись у Мінінфраструктури та Міністерство спорту.

“Тепер адміністрації надали механізм перевірки, чи дійсно немає зловживань з боку набувачів або відправників гуманітарної допомоги. Ми зі свого боку будемо інформувати ОВА, якщо фіксуватимемо перевищення терміну перебування за кордоном чи якщо людина перевозитиме, наприклад, авто не для ЗСУ, а для  особистого користування”, – наголосив Ігор Матвійчук.

Він також зазначив, що щоденно на кордоні виявляють близько 20 ухилянтів, які використовують різні методи, аби виїхати за межі держави, у тому числі підробляють документи.

“Такі особи обов’язково нестимуть відповідальність або за 336 статтею Кримінального кодексу України: ухилення від призову на строкову військову службу, або за  статтею про підробку документів”, – пояснив Ігор Матвійчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Mitsubishi Outlander отримав новий вигляд: що змінилося в кросовері

Популярний кросовер Mitsubishi Outlander, який складає конкуренцію Toyota RAV4 у сегменті доступних компактних кросоверів, нещодавно…

14.01.2025

BMW показала, як виглядатимуть салони її автомобілів у майбутньому

На виставці CES-2025 BMW представила свою нову операційну систему iDrive, центральним елементом якої став інноваційний…

14.01.2025

Tesla Model Y після оновлення стала справжнім хітом: черга на покупку збільшується

У перший день продажів оновленої Tesla Model Y в Китаї, відомої як Project Juniper, було…

14.01.2025

Як прогріти авто без ризику пошкодити лобове скло

Зима може принести водіям безліч проблем, і одна з них – поява тріщин на лобовому…

14.01.2025

BMW припиняє випуск культового купе

BMW офіційно припинив продаж купе M8 у Сполучених Штатах. Цей флагманський спортивний автомобіль, відомий під…

14.01.2025

Audi готує оновлення для моделей Q3 та A7: чого чекати від нових версій

Audi оновить Q3 та A7 у 2025 році. Німецький автовиробник прозвітував про продаж за минулий…

14.01.2025