Новини

Перетин кордону: що зміниться для автоперевізників і які ще категорії можуть виїжджати

Share
Відповідно до Постанови № 615 від 20 травня, водії, які перетинають кордон з метою перевезення гуманітарної допомоги, тепер мають вказати перелік вантажу та термін перебування за межами країни.

Про це повідомив під час брифінгу заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

“Водії-волонтери зможуть перетинати кордон у разі перевезення гуманітарної допомоги, медичних вантажів та вантажів для потреб ЗСУ або інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Львівська ОВА буде чітко переглядати обґрунтування, які надаватимуть водії з метою перевезення вантажу. Згідно зі системою “Шлях”,  водій може перебувати за кордоном не більше ніж 30 днів. Якщо особа вчасно не повертається з-за кордону чи не доставила задекларований вантаж, то адміністрація має право скасувати дозвіл упродовж семи днів”, – зазначив Юрій Бучко.

Для отримання рішення від Львівської ОВА необхідно звернутись з листом на електронну адресу: humtransport@loda.gov.ua. Зразок листа за посиланням.

Він додав, що ОВА надає дозвіл на виїзд лише тим, хто перевозить гуманітарну допомогу чи медичні вантажі. Представники бізнесу, які їдуть з власною метою, можуть звертатись по дозвіл у Міністерство економіки.

Заступник начальника штабу Західного міжрегіонального управління Держприкордонслужби України Ігор Матвійчук зазначив, що ще до однієї категорії із правом виїзду за кордон тепер належать працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці. Окрім того, дозволять пропуск за кордон спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та їхніх тренерів. Ці категорії для отримання дозволів мають звертатись у Мінінфраструктури та Міністерство спорту.

“Тепер адміністрації надали механізм перевірки, чи дійсно немає зловживань з боку набувачів або відправників гуманітарної допомоги. Ми зі свого боку будемо інформувати ОВА, якщо фіксуватимемо перевищення терміну перебування за кордоном чи якщо людина перевозитиме, наприклад, авто не для ЗСУ, а для  особистого користування”, – наголосив Ігор Матвійчук.

Він також зазначив, що щоденно на кордоні виявляють близько 20 ухилянтів, які використовують різні методи, аби виїхати за межі держави, у тому числі підробляють документи.

“Такі особи обов’язково нестимуть відповідальність або за 336 статтею Кримінального кодексу України: ухилення від призову на строкову військову службу, або за  статтею про підробку документів”, – пояснив Ігор Матвійчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Чому не можна глушити двигун одразу після поїздки: важливі причини

Більшість автовласників зазвичай поспішають у своїх справах та не звертають уваги на необхідність охолодження двигуна…

11.04.2025

На дорогах України з’являться нові радари TruCAM

З 11 квітня в Україні патрульні поліцейські почали використовувати прилади для контролю швидкості TruCAM на…

11.04.2025

Представлений найдешевший варіант Tesla Cybertruck

Tesla оголосила про старт продажу нової версії електричного пікапа Cybertruck у США за стартовою ціною…

11.04.2025

Нові Toyota RAV4 мають серйозну проблему з двигунами, яку поки не можуть пояснити

Нещодавно профільні групи власників таких машин у США затопили повідомлення про раптові відключення двигунів, які…

11.04.2025

Nissan Qashqai наступного покоління стане електромобілем

Nissan підтвердив розробку повністю електричного Qashqai , який стане четвертим поколінням популярного SUV. На відміну…

10.04.2025

Техобслуговування електрокарів: чому його не можна ігнорувати

Електрокари стають все популярнішими, і багато нових власників запитують: чи потрібно обслуговувати електродвигун? Адже в…

10.04.2025