Після відмови України від постачання палива з Росії та Білорусі у країні виник дефіцит. На АЗС спостерігаються багатокілометрові черги. Автомобілісти змушені проводити у чергах по пів дня. Експерти пояснили, чому паливна криза в Україні затягнеться.
Кременчуцький НПЗ покривав 20% потреби України у паливі. Інші 80% надходили з РФ та РБ. Відновлення постачання з Росії та Білорусі, зі зрозумілих причин, неможливе. Підприємство у Кременчуці не зможе відновити роботу раніше, ніж за рік. Завод був сильно зруйнований внаслідок кількох атак рашистів.
Резервні сховища палива також зазнали руйнувань.
Тепер усі постачання палива в Україну йдуть з Європи. Але тут є нюанси. Росія заблокувала українські порти Усі логістичні ланцюжки були переорієнтовані на автомобільні та залізничні перевезення.
Танкери з паливом прибувають до Польщі та Румунії. Далі за допомогою залізничних перевезень паливо доставляють до кордону та перевантажують на українські потяги. Справа в тому, що в країнах різні залізничні шляхи. Це створює додаткові затримки у постачанні.
Для доставки палива також використовують бензовози. Усього потрібно близько 3500-3700 машин. Однак поки що є лише 1500, і вони не справляються із завданням.
Також не варто забувати про бюрократичні моменти – страхування та оформлення документів для водія.
Всі ці проблеми збільшують період дефіциту палива в Україні. Уряд має вирішити їх усі. І лише тоді проблему вдасться викорінити.
Джерело: ТСН
Президент США Дональд Трамп з початку 2025 року двічі намагався ввести 25%-ні тарифи на імпортні…
При покупці вживаного автомобіля важливо враховувати ряд ризиків, про які часто не задумуються потенційні власники,…
АКПП вимагає акуратного ставлення й регулярного обслуговування. Інакше існує ризик перегріву, який може призвести до…
Почати весняне обслуговування авто варто із заміни шин. Багато водіїв відкладають зміну зимової гуми, що…
З 1 травня 2025 року в Україні стане обов'язковим додавання спирту до бензину, зокрема біоетанолу.…
Renault 5 визнаний переможцем премії EV van het Jaar 2025 у середньому сегменті. Щорічний конкурс…
Leave a Comment