Після відмови України від постачання палива з Росії та Білорусі у країні виник дефіцит. На АЗС спостерігаються багатокілометрові черги. Автомобілісти змушені проводити у чергах по пів дня. Експерти пояснили, чому паливна криза в Україні затягнеться.
Кременчуцький НПЗ покривав 20% потреби України у паливі. Інші 80% надходили з РФ та РБ. Відновлення постачання з Росії та Білорусі, зі зрозумілих причин, неможливе. Підприємство у Кременчуці не зможе відновити роботу раніше, ніж за рік. Завод був сильно зруйнований внаслідок кількох атак рашистів.
Резервні сховища палива також зазнали руйнувань.
Тепер усі постачання палива в Україну йдуть з Європи. Але тут є нюанси. Росія заблокувала українські порти Усі логістичні ланцюжки були переорієнтовані на автомобільні та залізничні перевезення.
Танкери з паливом прибувають до Польщі та Румунії. Далі за допомогою залізничних перевезень паливо доставляють до кордону та перевантажують на українські потяги. Справа в тому, що в країнах різні залізничні шляхи. Це створює додаткові затримки у постачанні.
Для доставки палива також використовують бензовози. Усього потрібно близько 3500-3700 машин. Однак поки що є лише 1500, і вони не справляються із завданням.
Також не варто забувати про бюрократичні моменти – страхування та оформлення документів для водія.
Всі ці проблеми збільшують період дефіциту палива в Україні. Уряд має вирішити їх усі. І лише тоді проблему вдасться викорінити.
Джерело: ТСН
Щоб зимові шини прослужили якнайдовше, головне — це використовувати їх лише в сезон. Не варто…
Прототип майбутнього Mercedes-Benz CLA встановив світовий рекорд за найдовшим 24-годинним пробігом на електромобілі. Завданням пілота було проїхати…
Баварський автовиробник BMW вже не вперше потрапляє на те, що занижує реальну потужність своїх автомобілів.…
Ferrari вже давно експериментує з електрифікацією своїх автомобілів, але досі не представила жодного чистого електрокара.…
Не так давно в Верховній Раді з'явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Коли потрапляєш у туман, просто нічого не видно. Відчуття таке, ніби ти їдеш у молоці,…
Leave a Comment