Все, що потрібно знати про чеські дороги – ПДР, штрафи, паркування

0
806

Факти ICTV детально розібрались, чи підходять українські водійські права в Чехії, які правила дорожнього руху в цій країни та штрафи.

Чи потрібно змінювати водійські права українського зразка?

У Чехії можна використовувати дійсне українське посвідчення водія, але за умови, якщо воно відповідає зразку, передбаченому Конвенцією про дорожній рух (Відень 1968 р.).

Інакше документ треба замінити, подавши відповідну заяву. У реєстрі водіїв магістрату можна з’ясувати, чи можна обміняти ваше посвідчення на чеське або пройти курс в автошколі і після того скласти іспит з водіння.

Під час подання заяви на обмін посвідчення потрібні такі документи:

–   заяву на видання посвідчення водія;
–   дійсне посвідчення особи заявника (іноземець надає дозвіл на проживання та інші документи, які підтверджують регулярне проживання на території Чеської Республіки).
–   одну фотокартку розміром 35 на 45 мм;

Нові водійські права будуть видані впродовж 20 днів і діятимуть протягом 10 років. Водії вантажівок і автобусів повинні міняти водійські права кожні 5 років.

За видання посвідчення водія необхідно заплатити мито розміром у 200 чеських крон, за термінове виготовлення (впродовж 5 днів) –  700 крон.

Якщо вам потрібно заміни водійські права – не затягуйте з термінами, адже чеське законодавство у цьому питанні особливо сурове. За порушення закону вам загрожує штраф у розмірі 25 тис. крон i заборона керувати автомобілем на 1 рік.  

Правила дорожнього руху у Чехії

Тут діють ті самі правила дорожнього руху, що і в Україні. Хоча є певні відмінності щодо швидкісного режиму, паркування, платних магістралей, штрафів та вимог безпеки.

Істотна відмінність від українських ПДР – правило правої додаткової секції світлофора. Якщо основний сигнал світлофора зелений, а права додаткова секція не горить, повертати направо заборонено. Якщо основний сигнал світлофора червоний, але увімкнена права додаткова секція, повертати направо можна, проте перед поворотом варто загальмувати до повної зупинки і пропустити транспорт і пішоходів з інших напрямків.

Обмеження швидкості

 • у населеному пункті – 50 км/год;
 • поза населеним пунктом – 90 км/год;
 • на дорозі для автомобілів або автомагістралі в межах населеного пункту – 80 км/год;
 • на дорозі для автомобілів або автомагістралі поза населеним пунктом – 130 км/год

На останніх 50 метрах до залізничного переїзду швидкість не повинна перевищувати 30 км/год. Ближнє світло обов’язкове цілодобово впродовж всього року.

Дітей віком до 12 років і зростом до 150 см заборонено перевозити на передніх сидіннях. Вони можуть подорожувати тільки на задніх сидіннях автомобіля в спеціальних дитячих утримувальних системах. Штраф за порушення – до 2 тис. чеських крон (€72,00).

Використання ременів безпеки обов’язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф – до 2 тис. чеських крон (€72,00).

Штрафи за перевищення швидкості в Чехії:

 • до 19 км/год. – 1 тис. чеських крон (€36,00);
 • від 20 до 29 км/год.: у населеному пункті – 2,5 тис. крон (€90,00), поза населеним пунктом – 1 тис. крон (€36,00);
 • від 30 до 39 км/год. – 2,5 тис. чеських крон (€90,00);
 • від 40 до 49 км/год.: у населеному пункті – 5 тис. – 10 тис. крон (€180,00 – 360,00), поза населеним пунктом – 2,5 тис. крон (€90,00);
 • від 50 км/год і вище: у населеному пункті – 5 тис. – 10 тис. крон (€180,00 – 360,00), поза населеним пунктом – 5 тис. – 10 тис. крон (€180,00 – 360,00).
Зараз читають  Деякі пасажири Uber зможуть їздити безкоштовно

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові 0.0 ‰. Якщо рівень алкоголю в крові перевищує допустимий, то штраф становитиме від 2,5 тис. до 20 тис. чеських крон (€90,00 – 720,00) і позбавлення права керування транспортним засобом від шести місяців до року.

Чеські автомобільні дороги

У Чехії користування автомагістралями платне. Сума залежить від категорії авто та тривалості використання автомагістралей.

Вартість «проїзного» для легкових автомобілів масою до 3,5 тонн (незалежно від маси причепа) становитиме:

 • 10 днів – 310 чеських крон (€11,00);
 • 1 місяць – 440 чеських крон (€16,00);
 • 1 рік – 1,5 тис. чеських крон (€54,00).

Віньєтка купується на АЗС або в спеціальних пунктах продажу біля кордону. Її рекомендується прикріплювати в правому нижньому кутку лобового скла всередині автомобіля. Незакріплена віньєтка вважається не дійсною.

У машині обов’язково мають бути:

 • аптечка першої допомоги;
 • знак аварійної зупинки;
 • світловідбивний жилет є обов’язковим для будь-якої особи, котра виходить зі свого автомобіля вдень або вночі в разі зупинки або аварії на дорозі (жилет має бути у салоні автомобіля, а не в багажнику);
 • запасне колесо (а також домкрат і балонний ключ). Допускається відсутність запасного колеса за наявності набору для заклеювання колеса з компресором;
 • набір запасних ламп – по одній кожного типу;
 • запасні запобіжники – по одному для кожного типу.

Штраф за відсутність чого-небудь з обов’язкового обладнання становитиме до 1 тис. чеських крон (€36,00) або до 2 тис. крон (€72,00) під час розгляду справи у суді.

Використання антирадарів заборонене. Штраф до 1 тис. чеських крон (€36,00) під час сплати на місці. Під час розгляду в суді сума штрафу складе від 5 тис. до 10 тис. крон ((€180,00 – 360,00).

Використання відеореєстратора в Чехії дозволене.

Паркування

У більшості міст Чехії для сплати за паркування використовуються паркомати. Вартість залежить від місця і коливається від 10 до 40 чеських крон (€0,36 – 1,44) за годину. Якщо не вказано інше, то паркування безкоштовне з 18.00 до 8.00 в будні, а також у вихідні та святкові дні.

У центрі можна припаркувати машину на паркінгах великих супермаркетів або при готелях. На околицях міста є стоянки системи Park&Ride. Вони розташовані поблизу станцій метро. Стоянки охороняються і коштують від 10 чеських крон (€0,36) за день.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.