Головна Новини Загробите автомобіль: яким паливом категорично не можна заправляти машину

Загробите автомобіль: яким паливом категорично не можна заправляти машину

0
5499

Кожен автомобіль заправляється тією маркою і тим видом бензину, які вказує виробник. Якщо заправити чимось іншим, то це може мати серйозні наслідки для Вашого залізного друга.

Яким бензином категорично не можна заправляти автомобіль – читайте нижче у матеріалі РБК-Україна.

Заправка автомобіля не тим бензином трапляється вкрай рідко. І зазвичай причин тому небагато: недосвідченість власника машини, помилка на заправці або ж об’єктивна необхідність – немає потрібної марки, А машина вже встала.

Залити дизель в машину на бензині

У такій ситуації потрібно негайно Заглушити двигун. Якщо мотор буде працювати, то він виробить залишки бензину і затихне, а потім просто не заведеться – не зможе переварити дизель.

Час роботи двигуна безпосередньо залежить від того, скільки залишалося бензину в баку і скільки дизеля було залито.

Однак, є нюанс. При співвідношенні бензин / дизель 3/1 на старих моделях двигунів з карбюратором — автомобіль зберігає можливість пересування на невеликих (до 70 км/на годину) швидкостях. Така робота супроводжується детонацією, ривками при розгоні та низькій тязі. У кращому випадку загрожує закоксовка камери згоряння.

Більш сучасні авто не зможуть працювати навіть при домішках 10% соляри. Електроніка просто вимкне запалювання, паливні форсунки швидко заб’ються і це ускладнить роботу мотора і той затихне.

Зараз читають  Скільки коштують популярні «євробляхи» для українців за новими правилами

У карбюраторному моторі потрібно злити паливну суміш, залити хороший бензин і додати його безпосередньо в карбюратор. А потім перевірити свічки та очистити їх від нагару. З сучасними двигунами доведеться звертатися в сервісний центр.

Залити бензин в авто на дизелі

Принцип роботи такого мотора відрізняється, в ньому немає свічок запалювання і нормальне займання неможливо. А значить, воно відбудеться раніше і це призведе до зміщення фаз і сильної детонації, яка може порушити роботу циліндропоршневої групи.

У дизельному моторі харчування здійснюється за допомогою паливного насоса високого тиску або насос-форсунок, де соляра є мастилом. А робота на бензині або суміші солярки з бензином чревата капітальним ремонтом.

Залити високооктанове паливо в авто на бензині

Е-85 — це суміш 85% денатурованого етанолу і 15% присадок з додаванням бензину. Октанове число такого палива перевищує 100-150 одиниць. Наслідки такої помилки можуть бути різні та залежать від типу двигуна.

Для сучасних моторів з інжекторною системою при нетривалої експлуатації та без сильних навантажень на Е-85 серйозних наслідків не буде.

Якщо ж мотор був розроблений 10-15 років тому, то можливо прогорання клапанів і поршнів через раннього запалювання. Старіша електроніка не дозволить скорегувати параметри роботи та призведе до швидкого пошкодження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.