Майже ніхто з автолюбителів не застрахований від потрапляння в ДТП. Можна мати відмінну реакцію, ідеально знати правила дорожнього руху, але це не є гарантією того, що людина не стане учасником зіткнення на дорозі. І в такій ситуації важливо поводитися грамотно, щоб не піддати себе додатковим фінансовим витратам.
У нашій публікації ми пропонуємо інформацію про те, що робити одразу після ДТП, щоб страхова компанія виплатила компенсацію у повному обсязі.
Кожному водієві відомо, що сьогодні не дозволяється виїжджати на дороги без страхового поліса ОСАЦВ. Так, на рівні держави забезпечується захист усіх, хто потенційно може постраждати в аварії. Захистити власну машину автолюбитель може з допомогою договору КАСКО. Цей вид страхування дозволяє отримати компенсацію практично за будь-яке пошкодження автомобіля і навіть за його повне знищення. Але все це працюватиме за однієї умови — страховий договір має бути оформлений у надійній компанії.
Цілком логічним є питання — як вибрати таку організацію. Головними показниками надійності страховика є:
Прикладом такої організації є страхова компанія УНІКА ( uniqa.ua ). Її офіси відкриті у 18 європейських країнах, у тому числі й в Україні. Зараз вона продовжує свою роботу, виконує свої зобов’язання щодо клієнтів та постійно перебуває з ними на зв’язку. Лише за березень 2022 року в нашій країні компанія виплатила за договорами автострахування 33,9 млн. грн. Це свідчить про стабільність її фінансового становища навіть за умов кризи, що з війною. Якщо придбати страховий поліс тут, то жодних додаткових проблем після ДТП не виникне. Залишиться лише виконати нескладні правила.
Безперечно, ДТП — це великий стрес для всіх його учасників. І перше, що важливо зробити – це постаратися взяти себе в руки, оглянути місце події, допомогти постраждалим, якщо такі є.
Щоб не було проблем із правоохоронними органами, необхідно залишити всі машини на місцях, увімкнути сигнал аварійної зупинки та встановити знак, що попереджає інших водіїв про те, що сталося. Виконавши ці першочергові дії, потрібно переходити до оцінки пошкоджень та з’ясування, хто винен у тому, що трапилося.
Якщо пошкодження незначні, немає постраждалих, обидва водії не мають претензій один до одного, то можна скористатися електронним європротоколом. У такому разі можна обійтись без виклику поліції на місце події. Оформити документ можна на сайті МТСБУ, там знадобиться внести дані про автомобілі, їх власників, завантажити фото зіткнення з кількох ракурсів. Єдиний нюанс — максимальна виплата потерпілому не перевищуватиме 50 тис. грн.
Якщо шкоди завдано більшої, є постраждалі, водії не можуть дійти консенсусу або в аварії брали участь понад 2 транспортні засоби, то виклик поліції на місце ДТП є обов’язковим. Представники правоохоронних органів оформлять усі необхідні папери.
Але в кожному з цих випадків важливо, щоб «спрацювала» страховка автомобіля та було нараховано компенсацію. Тому прямо з місця події важливо подати заявку на реєстрацію ДТП до страхової компанії. Це можна зробити телефоном гарячої лінії, вказаним у полісі, або через месенджери. У надійних організаціях служби підтримки клієнтів працюють цілодобово. Досвідчені фахівці дадуть рекомендації, як діяти у конкретному випадку, які документи та у які терміни необхідно подати для нарахування виплат.
Автомобіль Toyota Land Cruiser 300 2025 модельного року був офіційно представлений. Вперше модель продемонстрували 3…
Багато жителів країни останнім часом стали віддавати перевагу кросоверам на повному приводі. Більшість вважає, що…
Renault Sandero із тріском провалив краш-тест. Випробування проводила незалежна організація LatinNCAP, яка тестує автомобілі, що…
Незважаючи на чутки про те, що Hyundai відкладе прем'єру нового покоління кросовера Palisade, корейський автовиробник…
Лизинг автомобилей становится все популярнее несмотря на войну, и 2025 год обещает принести в эту…
Зима вже на носі, і навіть якщо офіційно вона ще не почалась, на вулиці вже…
Leave a Comment