Новини

Купівля авто після обстрілу: вигідна угода чи “мертвий” автомобіль?

Share
Днями в мережі почали з’являтися оголошення про продаж авто після обстрілів, за досить низькими цінами.

Днями в Україні почали масово з’являтись оголошення про продаж авто, які постраждали внаслідок військових дій. Серед цих авто є як екземпляри, які постраждали внаслідок ДТП, так і машини, які були пошкоджені через обстріли, вибухи та обвалення будинків навколо.

Як показує практика, ціни на такі пошкоджені авто в середньому у 2-2,5 рази нижчі, ніж на аналогічні “не постраждалі” екземпляри. На перший погляд, покупка такого авто здається більш ніж вигідною, але підводні камені в такій витівці все ж таки є.

Отже, перед нами стоїть автомобіль зі спущеними шинами та парочкою подряпин та кульових отворів на кузові за ціною вдвічі нижчою за ринок. На що варто звернути особливу увагу:

  • Стан “сів та поїхав” (було до ДТП). Якраз обстріл або ДТП могли стати для автомобіля фатальними, тому вестися на розповіді продавця про те, що з автомобілем все було ідеально, до аварії не варто і працездатність усіх основних систем і агрегатів потрібно перевіряти на місці. 
  • кузовні деталі. Якщо ви купуєте авто під подальше відновлення і хочете на ньому нормально їздити, то рано чи пізно ви прийдете до необхідності відновити нормальний зовнішній вигляд машини. В даному випадку, “страшні” на перший погляд пошкодження, можуть виявитися куди вдалішими за невеликі. Так, наприклад, краще, коли у автомобіля повністю зім’ято одне переднє крило, ніж коли у машини безліч невеликих кульових отворів на всіх елементах кузова.
  • Приховані пошкодження вибухів. Якщо вибух був поруч з автомобілем, то його з великою часткою ймовірності посікло осколками і ви в будь-якому випадку перевірятимете пошкоджену ділянку особливо ретельно. У той же час, вибуховий пристрій міг розірватися під днищем автомобіля і перебити паливні, гальмівні магістралі, зачепити паливний бак і т.п., тому при покупці авто обов’язково варто його підняти на підйомнику або хоча б подивитись на днище під час огляду.
  • Деформація кузова. Крім прихованих пошкоджень уламками від вибуху, сама вибухова хвиля може сильно пошкодити силову конструкцію кузова, що призведе до порушення геометрії авто. Таку машину у будь-якому разі брати протипоказано.
  • Кульові отвори. Є “найнеприємнішими” з усіх пошкоджень, які автомобіль міг отримати під час війни. Вся справа в тому, що зовнішні панелі кузова авто куля пробиває на раз, після чого у неї є дуже високі шанси “продірявити” багато важливої ​​”начинки” автомобіля, починаючи від електронних блоків та кіс проводки, закінчуючи паливним баком та піддоном двигуна. Тому при покупці авто не варто вестись на слова продавців про те, що автомобіль заводиться, але потрібно лише “підкинути акумулятор”. Перевіряти працездатність автомобіля необхідно відразу на місці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Представлений найпотужніший Rolls-Royce в історії

Rolls-Royce представив нову "заряджену" версію свого першого електричного купе – Black Badge Spectre. Ця модель…

18.02.2025

Названо основні мінуси американського кросовера Ford Bronco Sport

Майже новий кросовер Ford Bronco Sport з 1,5-літровим турбодвигуном (181 к.с.) і 8-ступінчастою автоматичною трансмісією…

18.02.2025

Основні помилки водіїв, які скорочують термін служби гальмівних колодок

Як відомо, гальмівна система автомобіля є одним із найважливіших елементів, оскільки вона безпосередньо впливає на…

18.02.2025

Оновлений Nissan Qashqai 2025 дебютував у Австралії

Nissan офіційно презентував оновлений Qashqai 2025 в Австралії, представивши свіжий дизайн, покращені технології та розширені…

18.02.2025

Volkswagen вирішив оснастити позашляховики Scout бензиновими моторами

Volkswagen переглянув свою стратегію розвитку електричних позашляховиків під суббрендом Scout. Спочатку планувалося, що всі нові…

18.02.2025

Nissan може перенести виробництво половини партії Rogue до Японії

Nissan розглядає перенесення до половини виробництва кросовера Rogue із американських заводів до Японії. Це рішення…

18.02.2025