Українцям розповіли, чи покриває КАСКО збитки при ДТП за кордоном

0
166

Ризик потрапити в ДТП за кордоном такий самий, як і в Україні і без страховки на автомобіль тут ніяк. Максимальний захист від дорожніх неприємностей надається КАСКО незалежно, хто є ініціатором аварії.

Деякі страховики розширюють географію дії КАСКО, щоб клієнт мав можливість звернутися за виплатою по полісу, якщо форс-мажор із авто, наприклад, стався в країні Європейського Союзу. При цьому одні страхові компанії надають послугу як бонус для клієнта і не беруть за це додаткових грошей. Інші ж стягують плату за екстраопцію, тобто її додають у програму окремо.Щоб страховка спрацювала та з отриманням відшкодування у автовласника не виникало проблем, важливо правильно скористатися полісом.

Перший крок, який необхідно зробити після виклику поліції та швидкої допомоги (якщо є постраждалі), — зателефонувати до своєї страхової компанії, щоб зафіксувати факт виникнення страхової події. Далі дотримуйтесь інструкцій працівника страхової. Він розповість, що ви маєте зробити. Номер телефону call-центру завжди розміщено у договорі КАСКО. Там можуть бути вказані кілька альтернативних каналів зв’язку.

Після того як ви викликали поліцію та зателефонували до страхової компанії, зробіть наступне:

  • Зафіксуйте обставин ДТП на відео чи фото. При цьому потрібно зняти всі автомобілі, які беруть участь у аварії;
  • Обміняйтесь контактами з учасниками ДТП та свідками. Запишіть номери телефонів усіх, хто пов’язаний із подією. В інших водіїв можна попросити сфотографувати документи;
  • Не переставляйте машини, щоб не змінити схему ДТП до приїзду поліції;
Зараз читають  Сьогодні Lexus покаже свій перший електромобіль

Надайте документи поліції. Однак, категорично не рекомендується підписувати будь-які папери, сенс яких ви не розумієте. Краще просто вказати у графі підпису «мову не розумію».

Що ж до відшкодування по КАСКО, то тут можливі два варіанти сценарію. Так, ремонтні роботи можуть зробити у державі перебування у мережі партнерських СТО. Страховик розрахує суму компенсації за розцінками, які є актуальними в нашій країні. Або ж “реабілітація” проводитиметься в Україні, якщо автомобіль на ходу і може безпечно повернутись додому.

Знову ж таки, спрогнозувати дії страховика в конкретній ситуації не можна. Кожна справа розглядається в індивідуальному порядку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ДЖЕРЕЛОhotline.finance
ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.