Придбання автомобіля – це завжди серйозний крок для будь-якої людини. Особливо, якщо звертатися доводиться на допомогу вторинного ринку авто. Ніхто не хоче брати старий автомобіль, а в результаті взяти замість нього натурального кота в мішку з купою поломок. Для того, щоб не опинитися в подібній ситуації, найкраще звернутися за допомогою до фахівців та провести професійну діагностику. Втім, щоб раніше не витрачатися на складні процедури, поломки та несправності можна спробувати виявити самостійно.
Незалежно від того, у кого робиться покупка, необхідно порівняти заявлений пробіг із фактичним. На жаль, зробити це здебільшого не просто, особливо якщо машина вже змінила кілька господарів. У такому разі впізнати великий пробіг можна тільки за непрямими ознаками: зношеність керма, важелів, кнопок, потертість оздоблювальних матеріалів, стан накладок на педалях, килимків тощо. Побічно визначити пробіг може допомогти діагностична карта для проходження державного техогляду. Якщо ж машина змінила лише одного господаря, то у неї має бути сервісна книжка, в якій буде написано пробіг на момент проходження ТО.
Один з найпростіших моментів, через який доведеться пройти при виборі автомобіля. Чи потрібно говорити, що машину завжди можна перефарбувати? Виглядати після такого авто, швидше за все, буде як нове. На жаль, перевірити ЛКП без спеціального вимірювального обладнання найчастіше неможливо. Однак, перш ніж звертатися до спеціалістів за допомогою, варто самостійно перевірити стики між деталями, місця кріплення болтів, ступінь рівномірності розподілу фарби, а також перевірити поверхню на предмет залишків слідів малярського скотчу. Так само слід з небезпечною ставитись до будь-яких автомобілів у плівці.
Обов’язково потрібно перевірити салон автомобіля. Стан обробки, наявність на місці всіх кнопок та їх працездатність, стан сидінь та килимків. Перевірити потрібно буквально кожен елемент салону, причому як його зовнішню складову, і його «механічну» компоненту. Обов’язково потрібно перевірити стан ременів. Не забуваємо про кондиціонер, вентилятори та бардачок.
Мабуть, найважливіший етап перевірки. Ходова частина, трансмісія і, звичайно, двигун повинні бути перевірені перед покупкою в обов’язковому порядку. Звісно ж, без допомоги фахівців з їх профільним обладнанням тут не обійтися. Проте попередню перевірку можна провести і самотужки. Двигун повинен працювати рівно, ніяких лампочок на приладовій панелі, що горить, масло має бути темного кольору без яскраво вираженого запаху гару. В обов’язковому порядку перевірте VIN автомобіля та номер двигуна. Порівняйте дані останнього з інформацією ПТС. Будь-який скрип, стукіт, скрегіт під час руху авто – це привід для посиленої перевірки.
Останнє за списком, але не за значенням – це перевірка документів на автомобіль та ключів. Перевірити автомобіль на чистоту допоможуть спеціальні інтернет-сервіси. Звісно ж, вони не безкоштовні. Проте вартість послуг подібних ресурсів зазвичай копійчана. Також не соромтеся просити у власника платіжки, чеки та договір купівлі-продажу. Якщо машину купили в кредит, вимагайте документи з банку, що підтверджують факт погашення боргу. Уважно вивчіть техпаспорт. Ознайомтеся із записами в книзі ТО, перевірте поліс “автоцивілки”, уточніть, де в машині знаходиться кнопка “Валет” для відключення сигналізації. Перевірте, що вам віддали всі ключі (зазвичай їх не більше 4-х).
Найнебезпечніші несправності автомобіля – це відмова гальмівної системи та проблеми з кермовим управлінням. Збій у…
Автовласники часто стикаються з проблемою, коли після передачі свого транспортного засобу іншим особам отримують штрафи…
Ризик викрадення автомобіля існує завжди, проте уважність допоможе вам вчасно помітити підозрілі ознаки ще до…
Volkswagen розширила свій асортимент комерційних автомобілів, представивши гібридні версії Multivan eHybrid 4MOTION та Caddy Cargo…
В Україні пішоходи також несуть відповідальність за безпеку на дорогах. Дотримання правил дорожнього руху важливе…
З початку 2025 року сервісні центри МВС України видали 206 609 посвідчень водія, з яких…
Leave a Comment