Чи потрібно обмінювати посвідчення водія при зміні прізвища

0
376

Більшість жінок після зміни прізвища продовжують їздити зі «старим» посвідченням водія. Однак, закон не дозволяє керувати транспортними засобами на підставі такого документа. Він підлягає обміну, відзначає Дорожній адвокат.

При цьому, обмін такого посвідчення є не правом його власника, а обов’язком. А саме, відповідно до п. 25 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340, обмін посвідчення водія проводиться у разі зміни персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові, стать).

Обмін здійснюється без здачі іспитів, попереднє посвідчення вилучається. На період воєнного стану обмін здійснюється без медичної довідки. Обмін проводиться у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Вартість обміну 243 грн.

Зараз читають  Екс-ведучий Top Gear відправив в Україну потужні пікапи (фото)

Для обміну посвідчення водій повинен подати до сервісного центру МВС наступні документи: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; документи, що підтверджують зміну персональних даних особи;  «старе» посвідчення водія; квитанцію про оплату адміністративної послуги.

При цьому, закон не передбачає якогось строку для проведення обміну. Отже, посвідчення підлягає обміну негайно і не дає права керувати транспортними засобами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.