Воєнний стан в Україні: коли у водія можуть забрати авто

0
2302

Під час воєнного стану в українців можуть примусово відчужувати приватну власність з метою суспільної необхідності. Про це йдеться у статті 41 Конституції України, статті 353 Цивільного кодексу України, статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статті 3 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану».

Згідно чинного законодавства є 4 умови відчуження майна під час воєнного стану:

  1. Відчуження майна приватних осіб може здійснюватись виключно за умови повної компенсації його вартості (з попереднім або наступним відшкодуванням вартості). Безоплатно можуть вилучати лише майно, що перебуває у держаній власності.
  2. Рішення про відчуження майна приймає виключно вище командування Збройних сил України або окремо визначені їх підрозділи та за погодженням з державною адміністрацією. Без погодження допускається ухвалення рішення лише у місцях бойового зіткнення.
  3. При примусовому відчуженні майна обов’язково складається акт затвердженої форми.
  4. Перед примусовим відчуженням обов’язково здійснюється оцінка ринкової вартості майна. Оригінал висновку надають власнику. Розмір оцінки можна оскаржити в суді.
Зараз читають  Скільки коштують популярні «євробляхи» для українців за новими правилами

Пам’ятайте, що відчуження можливе лише у виняткових випадках. Воно може здійснюватись лише при одночасному дотриманні зазначених чотирьох умов.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.