Чи може водій знімати на телефон поліцейського та його посвідчення

0
1727

У разі виникнення спірних ситуацій із поліцейськими водії починають застосовувати своєрідний метод «юридичної самооборони» – зйомка офіцерів на телефон. Чи є цей метод законним? Адже поліція наголошує, що Конституція забороняє зйомку правоохоронців.

Відповідно до законів України, втручання у особисте життя громадян та збирання конфіденційної інформації без особистої згоди заборонено. Відео та фотозйомка також відноситься до втручання у особисте життя.

При цьому офіцери при виконанні не ведуть особисте життя. У Законі «Про інформацію» немає даних про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

З цього можна зробити висновок, що інформація про суб’єктів владних повноважень (співробітники поліції, у тому числі) не є конфіденційною, а отже є відкритою. Тобто водій може фіксувати співробітників поліції та їх посвідчення на місці зупинки.

Зазначається, що у спірних ситуаціях фото та відеозйомка може стати єдиним доказом неправомірних дій з боку поліції та довести невинність автомобіліста.

Зараз читають  З 1 січня всі інспектори отримають камери, за допомогою яких фіксуватимуть порушення

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.