Головна Новини Суди скасовують штрафи за “перевантаження” на дорогах – деталі

Суди скасовують штрафи за “перевантаження” на дорогах – деталі

0
718

Суд скасував штраф власнику вантажівки за перевищення вагових норм на 5%.

Так, суд визнав незаконним та скасував штраф Укртрансбезпеки з автоматичного зважування у зв’язку з тим, що система неправильно зчитувала тип транспортного засобу.

Справа в тому, що власник вантажівки отримав постанову Укртрансбезпеки про перевищення вагової норми на 5%, за що на неї наклали штраф розміром 8500 грн. Проте громадянин не погодився з цим штрафом і вирішив оскаржити цю ухвалу в суді.

При цьому він наголосив у позові, що транспортний засіб є контейнеровозом, нормативний ваговий параметр якого допускається до 44 тонн, а не 40 тонн, як розрахувала Укртрансбезпека. Таким чином він зазначив, що це не було враховано інспектором при винесенні оскаржуваної постанови.

В результаті суд визнав, що дійсно тип транспортного засобу – контейнеровоз. Це говорить про те, що інспектори неправомірно розрахували відсоток перевищення вагової норми з використанням параметра 40 тонн. До того ж фактична вага вантажівки вбирається у допустимі 5%. У зв’язку з цим штраф – протиправний та підлягає скасуванню.

На додачу до цього дорожня служба у своїх постановах зовсім не вказує вагу транспорту, виходячи з якого проводяться розрахунки, а лише різницю та відсоток перевищення. Таким чином, це позбавляє власника можливості самому перевірити формулу.

Зараз читають  На українські АЗС не можуть поставити паливо: причина

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.