Тимчасове вилучення водійського посвідчення: українці ризикують втратити права назавжди

0
1434

На початку грудня постановою Кабміну було змінено порядок тимчасового вилучення посвідчення водія. Що ж саме змінилося і до чого тепер необхідно бути готовим українським автомобілістам?

Суди суворіше каратимуть водіїв, які їздять під напідпитку

2 грудня уряд прийняв постанову № 1257 «Про внесення змін до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення». Основні нововведення стосуються термінів позбавлення прав та особливостей проведення цієї процедури щодо нетверезих водіїв, повідомляють «Факти».

Зокрема, згідно з новим порядком, водій вважається позбавленим права керування автомобілем лише після набрання законної сили відповідного рішення суду. Ключова зміна торкнулася порядку позбавлення прав нетверезих водіїв. Тепер, якщо протягом трьох місяців суд не ухвалив рішення про позбавлення такого водія прав або якщо справа про його адміністративне порушення (керування транспортом у стані сп’яніння) не була розглянута у встановлений законом термін, ця людина повинна звернутися до поліції із заявою про продовження терміну дії тимчасового дозволу на право керування машиною ще на три місяці.

Крім того, за новими нормами водій може звернутися до поліції з вимогою повернути тимчасово вилучене посвідчення у тому випадку, якщо суд у тримісячний термін не ухвалив рішення про позбавлення його прав або не розглянув у встановлений законом термін його адміністративну справу. І ця вимога стосується більшості «позбавляючих» статей адміністративного кодексу, за винятком лише однієї — 130-ї (п’яне водіння).

Своєю чергою, водії, у яких тимчасово вилучили права за статтею про п’янку за кермом, мають право звернутися до поліції з вимогою повернути тимчасово вилучене посвідчення лише в тому випадку, якщо протягом одного року суд не ухвалив рішення про позбавлення його прав або не розглянув цю справу у встановлений законом термін.

Усі згадані зміни були введені відповідно до норм Закону № 2695, ухваленого у лютому нинішнього року. Цим законом, крім збільшення багатьох штрафів за найпоширеніші види порушень Правил дорожнього руху, і було продовжено термін накладення адмінстягнень за п’яне водіння з трьох місяців до одного року з дня вчинення порушення. Це було зумовлено нашими реаліями, коли через завантаженість суди все частіше не укладаються у тримісячний термін з розглядом справ, що стосуються водіїв, які їздять напідпитку, і тим вдавалося уникати покарання. Тепер суди отримали можливість ефективніше віддати по заслугах п’яним водіям!

Зараз читають  Volvo випустить компактний масовий електрокросовер

Як поліція вилучає права і що потрібно зробити для їхнього повернення

Нагадаємо процедуру тимчасового вилучення посвідчення водія. Згідно з чинним законодавством, вилучати у водіїв права можуть виключно співробітники патрульної поліції. Вони це роблять, якщо є підстави звинуватити водія у порушенні, за яке в адмінкодексі передбачено позбавлення права керування транспортним засобом (див. таблицю нижче). Про тимчасове вилучення посвідчення робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне порушення.

До винесення судом постанови у справі та набуття нею чинності поліцейський видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом (ТЗ) строком до трьох місяців з дати вилучення посвідчення. При повторному вчиненні порушення водієм, у якого вже було тимчасово вилучено права та який керує ТЗ на підставі тимчасового дозволу, новий такий документ повторно вже не видається. А у його відповідних графах поліцейський вносить позначку про нове порушення за «позбавляючою» 130-ю статтею Кодексу про адміністративні правопорушення (КоАП).

Посвідчення водія тимчасово вилучається до набрання законної сили ухвали суду у справі про адміністративне правопорушення. Вилучені права протягом трьох днів з дати набрання чинності постановою суду, згідно з якою порушник позбавляється права керування транспортним засобом, передаються до сервісного центру МВС за місцем проживання водія з копією такої ухвали для зберігання. Повернути вилучене посвідчення можна буде після закінчення терміну «позбавлення», зазначеного у рішенні суду, і тільки після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Якщо ж права вилучалися за п’янку, то перед складанням обов’язкових іспитів у сервісному центрі водієві насамперед доведеться пройти ще й позачерговий медичний огляд.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.