В Україні можуть змінити правила виплат відшкодування власникам старих автомобілів

0
40

Новий закон «Про ОСЦПВ» змінить принципи виплат відшкодування власникам вживаних автомобілів.

Про це повідомив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Йдеться про закон України «Про «Про обов’язкове страхування цивільно-правової  відповідальності  власників  наземних  транспортних засобів». В новому законопроекті планується відійти від концепції зносу і перейти до концепції «приведення пошкодженого автомобілю до стану, в якому він був до ДТП».

На думку експертів, така концепція здійснення компенсації шкоди, що зазнав автомобіль внаслідок ДТП, має значні переваги, зокрема:

  1. Відхід взагалі від необхідності розрахунку зносу, тому що для ремонту транспортного засобу можна використовувати неоригінальні запчастини або запчастини, що були у використанні, в тих випадках, коли саме ці деталі не впливають на безпеку подальшої експлуатації авто.
  2. Виплата відшкодування на СТО і подальший відновлювальний ремонт автомобілю є кроком для запобіганням можливого незадоволення і конфліктів щодо розрахунку розміру матеріального збитку. Постраждалому не потрібно буде перейматись питанням, чи вистачить грошей на ремонт, якщо він отримує з СТО вже відремонтований ТЗ.
Зараз читають  В Норвегії визначили найкращі електромобілі 2021 року

У певних випадках за згодою між страховиком та постраждалим може бути виплачена компенсація у грошовій формі.

Зазначимо, наразі виплата страхового відшкодування за автомобілі іноземного виробництва, старші 7 років, та вітчизняного старше 5 років, відбувається з врахуванням так званого «зношування запчастин». Розмір зносу розраховується відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.