Експерт пояснив, чому зростає вартість бензину на АЗС

0
325

Першим чинником є подорожчання нафтопродуктів на кордоні

85% нафтопродуктів Україна закуповує за кордоном. На зростання вартості впливає збільшення ціни на нафтову сировину та девальвація гривні. Про це розповів під час прес-конференції у «Главкомі» директор зспеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев.

Він зазначив, що Україна є імпортозалежною державою, тому вона змушена реагувати на світові тенденції та на курс валюти, адже нафтопродукти купуються за комерційним курсом валюти.

«Є два чинники зростання вартості нафтопродуктів усіх марок. По-перше, протягом грудня – початку січня суттєво зросли ціни на нафтопродукти в основних країнах, з яких імпортуєм , а саме Білорусь, Польща, Литва, Румунія та інші країни ЄС. Подорожчання нафтопродуктів оцінюється в межах від 5-9% в цих країнах, і пов’язують його з тим, що дорожчає нафтова сировина. Прямої залежності від нафтового котирування та вартості нафтопродуктів не існує,однак  будь-який переробник чи власник нафтопереробного підприємства не може ігнорувати той факт, що на світових біржах протягом грудня і початку січня деривативи подорожчали на 20%. Це призвело до того, що нинішні нафтові котирування є найвищими з 2014 року», – говорить Рябцев.

Зараз читають  Кабмін пропонує скасувати податок на пальне

Тому подорожчання нафтопродуктів на кордоні, яке є обов’язковим після такого зростання нафтових котирувань, є першим основним чинником зростання вартості бензину та дизельного палива у роздрібній торгівлі на українських АЗС.

«По-друге, на зростання вартості впливає курс національної валюти. Валюта за останній період подорожчала на 6-7%, що обов’язково означатиме подорожчання ціни на нафтопродукти. Це 40-50 копійок підвищення ціни через 2-3 тижні», – продовжує експерт.

За його словами, ми маємо близько 80 копійок як наслідок зростання цін на нафтопродукти на кордоні, ми маємо 40 копійок як наслідок зростання курсу іноземної валюти. В сумі це близько одна гривня або 1,20 грн, плюс сюди закладаються цінові ризики, які пов’язані з тим, що продовжується девальвація гривні.

На переконання Рябцева, на початку лютого зростання вартості нафтопродуктів буде подовжуватися.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.