Водіям розповіли, чого чекати від цін на автогаз найближчим часом

0
2601

Середня ціна скрапленого автомобільного газу на АЗС зросла на 2 грн.

Водіям розповіли, чого чекати від вартості автогазу найближчим часом. Про це у коментарі для Auto-Consulting сказав директор спеціальних проектів у НТЦ “Психея”, професор Геннадій Рябцев, пише finance.ua.

З кінця вересня, за даними Консалтингової групи А-95, середня ціна скрапленого автомобільного газу на АЗС зросла на 2 грн. Але зростання цін на автогаз розпочалося ще раніше. У липні він коштував близько 15 грн/л, а в січні цього року – трохи більше 12 грн/л. Тобто менше, ніж за рік, ціна газу піднялася на цілих 7 грн/л.

Так, за інформацією Рябцева, попит на скраплений газ справді зріс у зв’язку із початком опалювального сезону. І його активно використовують як котельне паливо і в Польщі, і Туреччині. У результаті постачання газу з Росії та Білорусі більшою мірою було переорієнтовано на ці та інші європейські країни. Крім того, через подорожчання природного газу виріс неавтомобільний попит на скраплений нафтовий газ у самій Україні. Таким чином, у нас сформувався ситуативний дефіцит ЗВГ .

Зараз читають  Українським водіям хочуть підвищити штрафи за зношені шини

З іншого боку, автомобілісти менше використовують скраплений газ у холодну пору. До того ж збільшилися постачання ЗВГ із Казахстану. Більше того, за інформацією Рябцева, після того, як в Україні ціни на газ піднялися, ми стали «преміальним ринком», і до нас уже почали постачати газ із Польщі. За ціни, яка сьогодні у нас існує – це вигідно.

Оскільки продукту стало достатньо, а попит на нього в Україні вже не зростає, Рябцев прогнозує, що ціни мають стабілізуватися. А за кілька місяців вони можуть навіть упасти, повернувшись до рівня 17 грн/л. Експерт не бачить жодних об’єктивних причин або навіть форс-мажорних обставин, які б призвели до подальшого зростання цін на ЗВГ у найближчі місяці. Не кажучи вже про різкий їхній стрибок.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.