Новини

Що робити, якщо після продажу автомобіля приходять штрафи?

Share

У зв’язку із впровадженням на шляхах України автоматичної фіксації швидкості руху власникам автомобілів почали приходити штрафи за перевищення швидкості.

Зрозуміло, що ніхто не хоче сплачувати штрафи, якщо він нічого не порушував, і «продав» автомобіль іншій особі по дорученню.

Потрібно знати, що відповідно до ст. 279-1 КУпАП штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі накладаються на власників або користувачів таких автомобілів.

Якщо питання ідентифікації поліцією власника автомобіля є зрозумілим, то виникає питання як МВС знатиме про фактичного користувача автомобіля, який керує на підставі доручення.

Для цього, ведеться спеціальний Реєстру відомостей про належного користувача. Штраф може бути винесений на особу, яка фактично керує автомобілем, лише у тому разі, якщо інформація про неї внесена до цього Реєстру.

Порядком ведення Реєстру передбачено, що внесення до нього відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність, здійснюється у сервісному центрі МВС особисто таким користувачем (п.27).

Для цього користувач автомобіля повинен подати в сервісний центр МВС заяву про внесення його в Реєстр як користувача, на якого будуть виноситися штрафи. Також передбачено подання цієї заяви он-лайн.

Якщо ж користувач автомобіля не подав відомості про себе до Реєстру, то штрафи виписуватимуться на власника автомобіля на підставі свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Законодавством надано ще одну можливість власнику не сплачувати штраф. А саме, відповідно до ч. 1 ст. 279-3 КУпАП власник, звільняється від штрафу, якщо протягом 20 календарних днів з дня правопорушення особа, яка керувала автомобілем, звернулася особисто до підрозділу МВС із заявою про згоду що порушення вчинила вона, а також сплатила суму штрафу.

Тому отримавши постанову із штрафом, власник може повідомити такого користувача про необхідність сплати нею штрафу. Якщо ж такий користувач відмовляється сплатити штраф, то обов’язок сплати штрафу покладається все ж таки на власника автомобіля по техпаспорту.

Тому, якщо хочете продати автомобіль по дорученню, проконтролюйте до кінця процедуру внесення відомостей щодо належного користувача автомобіля у згаданий Реєстр.

У інакшому випадку потрібно систематично перевіряти поштову скриньку або слідкувати он-лайн стосовно наявних штрафів за порушення, які Ви не вчиняли!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

У продажу з’явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми (ФОТО)

У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…

23.02.2025

Volkswagen обрушила ціни на кросовери ID. 4 CROZZ 2025 та ID. 6 CROZZ

Volkswagen влаштувала атракціон нечуваної щедрості на китайському ринку - електричні кросовери ID. 4 CROZZ 2025…

23.02.2025

Водіям загрожують штрафи до 1700 грн і позбавлення прав

В Україні посилюється контроль за дотриманням правил дорожнього руху, а порушників очікують суворіші санкції. Особливу…

23.02.2025

В ОАЕ дебютував 930-сильний Porsche Cayenne із диким тюнінгом Magnum

В ОАЕ дебютував 930-сильний Porsche Cayenne із диким тюнінгом Magnum. У Дубаї відбулася презентація глибоко…

23.02.2025

Названі основні правила безпеки на зимових дорогах

Рівень безпеки сучасних автомобілів настільки високий, що можна бути впевненим у безпеці поїздки навіть у…

23.02.2025

Skoda Space готують до дебюту: електромобіль тестують у морозних умовах

Після успішного запуску електромобіля Elroq, компанія Skoda активно працює над новим проектом у своєму портфоліо…

23.02.2025