Автопрому загрожує новий дефіцит: що на цей раз

Деякі хімзаводи скоротили виробництво аміаку - сировини для Adblue.

0
50

Виробництво автомобілів у всьому світі вже страждає від нестачі напівпровідників, а дефіцит магнію з’являється через скорочення виробництва в Китаї. Однак виявляється, що галузь також зіткнулася з новою серйозною проблемою – високі ціни на газ можуть викликати проблеми з постачанням очищувача вихлопних газів Adblue.

Це така добавка в нейтралізатор дизельних вихлопів, яка робить їх задовольняють вимогам Євро-5 і 6. Розчин сечовини Adblue використовується в дизельних легкових і вантажних автомобілях з так званим каталітичним нейтралізатором SCR.

AdBlue заливається в окремий бак, звідки «розумна» система впорскує його (приблизно 2 літри на 1000 км) в вихлопну систему для утилізації оксиду азоту. Якщо бак з рідиною порожній, автовласник повинен долити. В іншому випадку автомобіль не заведеться або двигун перейде в аварійний режим.

Розчин зроблений з сечовини, яка витягується з аміаку, а він, у свою чергу, виробляється з природного газу, ціни на який різко зросли. Деякі хімічні підприємства вже припинили виробництво аміаку, який є сировиною для AdBlue. В кінці вересня гігант BASF зробив це на своїх заводах в Людвігсхафене (Німеччина) і Антверпені (Белл), а в середині жовтня найбільший хімічний завод Італії пішов тимчасово зупинився, оголосивши про підвищення цін на добавку.

У будь-якому випадку причина та ж – високі ціни на природний газ роблять виробництво сировини, необхідного для AdBlue, нерентабельним. Виробники, в свою чергу, рідко можуть підвищувати ціни, оскільки у них є діючі контракти на довгі роки, пише видання Automotive Industry. Відзначається, що недолік добавки будуть відчувати власники багатьох нових дизельних автомобілів, що відповідають стандарту Євро-5 і Євро-6.

Зараз читають  Жовтий рівень. В Україні водіїв попередили про різке погіршення погоди

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.