Парковка для інвалідів – кому дозволено ставити там авто і які потрібні документи

За парковку на місцях для інвалідів без законних підстав в Україні можуть виписати штраф - понад 1000 грн.

0
2262

Знак “Водій з інвалідністю” (п. 30.3ґ ПДР України) можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності конкретизуються ні в Правилах дорожнього руху, ні в Законі “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ні в документах Кабінету міністрів.

Знак «Водій з інвалідністю» в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої недоліки доведеться усно – поліцейським після зупинки.

Але і без таблички на авто, і без запису в техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.

Зараз читають  Двигуни Lexus визнані найпроблемнішими у автомобілів із пробігом

Згідно з чинним законодавством, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком або розміткою 1.30. Але незалежно від наявності місць безкоштовно користуватися паркуванням може громадянин з інвалідністю. Для цього він повинен пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність – пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або довідку про надання пільги. У посвідченні тепер не обов’язкова запис про інвалідність саме в зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.