Водійські посвідчення нового зразка в Україні: які обмеження «зашили» в коди

0
658

28 вересня набула чинності постанова Кабінету міністрів про зміну порядку видачі водійських посвідчень і державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, пише fakty.ua.

Водійські посвідчення наблизили до європейських стандартів, а сам процес їх отримання полегшили. Відтепер у посвідченні (в графі 12) будуть вказуватися спеціальні коди, в яких «зашиті» певні обмеження, встановлені для їх власника. Так, наприклад, код 78 проінформує, що водій складав практичний іспит на машині з автоматичною коробкою передач і тільки на такій має право їздити, тоді як керувати автомобілем з механічною трансмісією йому заборонено. При відсутності цього коду в правах водій може експлуатувати машину з будь-яким типом коробки передач. Зміни не торкнуться тих, кому водійські посвідчення були видані раніше.

Крім того, коди будуть містити інформацію про інші обмеження як для водія, так і для транспортного засобу. Наприклад, наявність коду 61 обмежить керування транспортним засобом тільки денними годинами (починаючи через годину після сходу сонця й закінчуючи за годину до заходу сонця); код 63 свідчить про те, що водієві заборонено перевозити пасажирів; 67 — про заборону керування транспортним засобом на автомагістралях; 01.06 — про те, що водій повинен бути в окулярах або з контактними лінзами; код 15.02 говорить про те, що зчеплення приводиться в дію рукою; а 20.06 — про наявність гальма, що приводиться в дію рукою, і так далі.

Тією ж постановою Кабміну оптимізували процес прийняття іспитів на право водіння. Зокрема, змінами передбачено, що при одночасному відкритті двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Наприклад, при відкритті категорій С і С1 теоретичний та практичний іспити складаються тільки по категорії С. І, до речі, коли після позбавлення права керування водійське посвідчення повертають, іспити також потрібно буде здавати тільки за вищою категорією.

Зараз читають  Українські аграрії запропонували дієвий спосіб вирішення паливної кризи

Згідно з постановою вищими вважаються такі категорії: DE — щодо D1E; D — щодо D1; CE — щодо C1E; C — щодо C1; A — щодо A1.

Ще одне важливе нововведення — збільшення терміну дії результату успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС з трьох місяців до двох років. Але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення автошколи з підготовки водіїв транспортних засобів.

Відтепер водіям не потрібно надавати документи, що підтверджують навички управління при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, РЄ, С1Е, DE, D1E).

Більшість новацій вже діють. Окрім тої, що стосується внесення у посвідчення позначки про обмеження управління тільки автомобілями з автоматичною коробкою передач. Ця норма запрацює через три місяці. Повторимо, що всі ці новації не торкнуться водіїв, які вже мають права, — вони лише для «корочок», що видаються зараз.

Тим же документом змінений порядок державної реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Зокрема, автовласники отримали право укладати договір купівлі-продажу онлайн. Така послуга буде доступна в «Електронному кабінеті водія» та на Єдиному державному порталі електронних послуг «Дія».

Для укладення угоди продавцю та покупцю потрібно буде авторизуватися й заповнити в електронному вигляді договір купівлі-продажу. Після цього документ автоматично спрямовується в сервісний центр МВС для проведення всіх передбачених перевірок за відповідними реєстрами й базами даних. Якщо за результатами такої перевірки буде встановлено факт знаходження транспортного засобу в розшуку або наявності інших обмежень або обтяжень, онлайн-договір не буде укладено. При позитивному результаті перевірки продавець і покупець накладають свої електронні підписи, після чого договір вважається укладеним. Це нововведення запрацює з 28 березня 2022 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.