За що в Україні позбавляють водійських прав: список порушень і як знову сісти за кермо

0
712

Водії здійснюють найрізноманітніші правопорушення, від їх тяжкості залежить вид застосованого покарання. Одним з тих, які автомобілісти переживають найтяжче, є позбавлення прав.

Bigmir.auto розповів, за що можуть позбавити водійського посвідчення і що робити, якщо це вже сталося.

Коли та за що позбавляють прав в Україні

Перелік порушень, які тягнуть за собою втрату права на керування транспортними засобами, досить довгий.

Так, водійське посвідчення можуть відібрати на період від 3 до 6 місяців за керування технічно несправним авто, в тому числі тим, на якому перевозять пасажирів, і керування транспортним засобом без талона про проходження обов’язкового ТО (на сьогодні водії легкових авто категорії В не зобов’язані проходити ТО), вчинені повторно. Відповідальність за такі правопорушення регламентує ч. 4 ст. 121 КУпАП.

Прав на той самий строк позбавляють за невиконання водіями вимог співробітників поліції (ст. 122) і керування транспортним засобом особою, щодо якої вже встановлено тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами (ч. 3 ст. 122).

Ризикує втратити водійське посвідчення на строк від 6 до 12 місяців водій, який створив аварійну ситуацію (ч. 5 ст. 122), виїхав на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено (ч. 2 ст. 123) або скоїв порушення Правил дорожнього руху, яке призвело до дорожньо-транспортної пригоди (ст. 124).

Позбавленням права керувати транспортним засобом на 1 рік карають за керування в стані алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130), на термін від 1 до 2 років – за залишення місця ДТП, учасником якої є водій (ст. 122), на термін від 1 до 3 років – за виїзд на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено, з застереженням, що водій перевозить пасажирів або небезпечні вантажі (ч. 3 ст. 123).

Втрачають водійське посвідчення на 3 роки автомобілісти, які п’яними попалися за кермом вдруге (ч. 2 ст. 130), вжили алкоголь, наркотики та сильнодіючі препарати до приїзду правоохоронців на місце ДТП або до проведення огляду на стан сп’яніння після зупинки (ч. 4 ст. 130).

Від 5 до 7 років позбавлення права керування транспортним засобом передбачає ч. 5 ст. 126 за повторне керування автомобілем особою, у якої вже відібрали права або ніколи їх не було.

За керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння втретє за рік карають позбавленням прав на 10 років (ч. 3 ст. 130).

Що робити, якщо відібрали права в Україні

Якщо суд першої інстанції виніс рішення не на користь водія, є можливість подати апеляцію, але в такому випадку шансів повернути свої права небагато. Після позбавлення прав слід сплатити штраф і дочекатися закінчення терміну покарання. Після цього можна заново йти в автошколу і здавати на права.

Хороший юрист може врятувати справу під час розгляду справи судом першої інстанції. Крім того, якщо справу не розглянуть протягом 3 місяців, посвідчення повертається водієві автоматично.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.