В Україні готують податок на старі автомобілі

Введенням податку на старі машини влади сподіваються мотивувати автовласників переходити на авто «свіжіше» з екологічно чистими двигунами.

0
12745

В Україні Державна екологічна інспекція виступила за введення утилізаційного збору на старі автомобілі. Він може торкнутися близько двох мільйонів авто, а його розмір, за різними оцінками, складе близько 100-200 євро.

Введенням податку на старі машини влади сподіваються мотивувати автовласників переходити на авто «свіжіше» з екологічно чистими двигунами.

У разі, якщо закон буде схвалений урядом, він торкнеться близько 2 мільйонів автомобілів в країні, власникам таких авто доведеться платити податки в розмірі 100-200 євро, повідомляє  Оглядач .

Як повідомляє Федерація роботодавців автомобільної галузі, середній вік машини в Україні – понад 22 років. Їх двигуни вже давно не відповідають сучасним екологічним нормам щодо викидів в атмосферу.

Збір може коливатися в межах 100-200 євро, як в європейських країнах, заявив директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко . За його словами, якщо частина деталей авто ще можна використовувати повторно – власнику можуть навіть виплатити компенсацію.

«У Європі, якщо ви віддаєте автомобіль на утилізацію в хорошому стані, і з нього знімають хороші запчастини, які можуть піти на вторинний ринок, тоді вам ще й заплатять. Якщо це повністю мотлох, тоді вам доведеться заплатити за утилізацію 100-150-200 євро », – говорить експерт.

Зараз же, якщо такий збір не буде черговим побором, а автомобілі будуть утилізувати насправді – Асоціація підтримає таку ініціативу.

Без системи утилізації Україна ризикує перетворитися на звалище: в країну ввозять десятки тисяч авто на «евробляхах», які давно не відповідають екологічним стандартам. У разі поломки подібні автомобілі ремонтувати нерентабельно і їх просто кидають у дворах, де вони гниють і забруднюють навколишнє середовище.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.