Чому в Україні трапляються ДТП: назвали п’ять причин

Причини аварій можуть бути різними: від зняття стресу до суїциду.

0
24

Психолог і поліграфолог Дмитро Попов розповів в ефірі OBOZREVATEL про причини ДТП в Україні. Причини можуть бути від зняття стресу до суїциду.

Так, психолог назвав п’ять головних причин аварій:

Перша причина: безкарність

Незважаючи на те, що штрафи за порушення ПДР високі, контроль за порушеннями залишає бажати кращого і ніхто не змушує жорстко платити, крім порушень швидкісного режиму, зафіксованих камерами, які працюють по всій країні. Але їх дуже небагато.

Друга причина: корупція

Навіть якщо водія-порушника зупинила поліція, він розуміє, що є можливість розплатитися корупційно. Це психологічний фактор, хоча і не повністю.

Коли людина знає, що його відмажуть, що у нього є «папік» в поліції або він сам народний депутат, або сидить на державній посаді. Таких «героїв» серед порушників маса. Їх психологія така: «Мені все одно, як хто навколо їздить, мені все одно, що про мене говорять. У будь-якому випадку я отмажусь і залишуся цілий ».

Третя причина: самореалізація за допомогою ДТП

Це вже чиста психологія. Одна з категорій людей, які сідають за кермо свого автомобіля, не важливо, в якому стані – алкогольного, наркотичного сп’яніння або просто свідомо – перевищують швидкість. У них відразу наплювацьке ставлення до оточуючих учасникам дорожнього руху. Ці люди самореалізуються таким чином.

«Я ніхто на роботі, від мене ніякого толку, я не допомагаю людям, але зате у мене є класна тачка, я сяду в неї, натисну на педаль і я – король!» – думають вони.

З цим пов’язана в основному чоловіча самореалізація. Жінки за таким принципом порушують ПДР вкрай рідко. Це суто чоловіче – в них закладено прагнення до змагальності, маскулінність, інстинкт вбивати мамонта … Таким чином на дорогах вони займаються гонками для самореалізації.

У нас немає ні соціального, ні економічного ліфта, і реалізувати себе в суспільстві людині непросто. На жаль, в Україні свобода економічного і соціального розвитку поки відстає в порівнянні з європейськими країнами, США, Канадою. Там є більше можливостей реалізувати себе не на дорозі, не за кермом автомобіля.

Причиною ДТП може бути безкарність.

Четверта причина: перенесення відеоігор на реальну дорогу

Молоді хлопці, які поганяли по різним емуляторам. Там ти переходиш з рівня на рівень, і не важливо, скільки віртуальних «аварій» ти пережив – ти продовжуєш рулити, у тебе все та ж життя і все та ж машина.

Відбувається перенесення з цифрового рівня на реальний. Сидячи в цій машині до цього кермом, вони представляють, що їдуть на моніторі.

Це дуже небезпечно. Думаю, такого буде все більше і більше, оскільки цифровий світ і емуляція реального простору входить в наше життя з величезною швидкістю.

П’ята причина: зняття стресу

Вчинення ДТП може бути способом зняття стресу, але це ситуативно. Для цього повинна бути серйозна причина, наприклад, сварка з коханою людиною, втрата роботи, фінансів і так далі. Перераховувати можна дуже довго.

Але емоційний зрив дійсно може привести до того, що людина робить ДТП. Аж до суїциду за кермом. Правда, як правило, ціною і інших життів.

Читайте також  Правила дорожнього руху для пішохода: чи справді він завжди правий

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.