Новини

Позбавлення водійських прав: українцям назвали підстави

Share

Захисник особи, засудженого за порушення правил безпеки дорожнього руху (ч. 1 ст. 286 КК України), звернувся до Касаційного кримінальний суд в складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просив скасувати додаткове покарання, призначене особі, у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції щодо особи в частині звільнення його від відбування додаткового покарання і прийняв в цій частині новий вирок. При призначенні покарання суд апеляційної інстанції правильно застосував положення кримінального закону, в тому числі і в частині призначення додаткового покарання. Зокрема, санкцією ч. 1 ст. 286 КК України (в редакції Закону України від 24 вересня 2008 року № 586-VI) було передбачено кумулятивну санкцію, яка передбачає наявність як основного, так і додаткового виду покарання.

Отже, суд, обираючи засудженому покарання, в межах своїх дискреційних повноважень мав підстави для призначення засудженому додаткового покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами, передає «Твоя Машина» .

Положення ст. 55 КК України не містили колізій з положеннями ч. 1 ст. 286 КК (в редакції Закону України від 24 вересня 2008 року № 586-VI). Тому немає підстав говорити про те, що положення Загальної частини КК України іншим чином регулюють ті ж питання, ніж становище Особливої ​​частини КК України. Позбавлення права керувати ТЗ є різновидом позбавлення права займатися певною діяльністю. До того ж цей вид покарання може бути призначений в якості додаткового покарання і у випадках, коли він не передбачений в санкції статті (санкції частини статті) Особливої ​​частини КК України (ч. 2 ст. 55 КК України).

ККС ВС також відхилив аргументи касаційної скарги про те, що призначення такого додаткового покарання, як позбавлення права керувати транспортними засобами, є обмеженням права засудженого на роботу.

Згідно ч. 1 ст. 50 КК України покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні кримінального злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. До особи застосовано передбачений ч. 1 ст. 286 КК України покарання на підставі вироку суду, оскільки він визнаний винним в скоєнні цього кримінального злочину. Будь-який вид покарання, передбачений КК України, призводить до звуження прав засудженого. Однак таке звуження прав обумовлено правовою природою покарання, яке, крім іншого, є мірою кримінального примусу, що застосовується від імені держави до особи, яка вчинила кримінально каране діяння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Відсутність бризковиків на авто: чи можуть оштрафувати та що з цим робити

Коли інспектор помічає відсутність бризковиків або грязезахисних фартухів на автомобілі, він часто накладає штраф. Однак…

03.04.2025

Названо 5 найнебезпечніших поломок авто, які потребують негайного ремонту

Найнебезпечніші несправності автомобіля – це відмова гальмівної системи та проблеми з кермовим управлінням. Збій у…

03.04.2025

Як оскаржити помилковий штраф за порушення ПДР

Автовласники часто стикаються з проблемою, коли після передачі свого транспортного засобу іншим особам отримують штрафи…

02.04.2025

Як дізнатися, що ваше авто можуть викрасти: основні ознаки

Ризик викрадення автомобіля існує завжди, проте уважність допоможе вам вчасно помітити підозрілі ознаки ще до…

02.04.2025

Volkswagen представила гібридні версії Multivan та Caddy Cargo

Volkswagen розширила свій асортимент комерційних автомобілів, представивши гібридні версії Multivan eHybrid 4MOTION та Caddy Cargo…

02.04.2025

Штрафи для пішоходів в Україні: хто і за що може отримати штраф

В Україні пішоходи також несуть відповідальність за безпеку на дорогах. Дотримання правил дорожнього руху важливе…

02.04.2025