Електрокари виявилися дорожчими в обслуговуванні, ніж автомобілі з ДВЗ

0
1293

Як би дивно це не звучало, електромобілі, у яких немає масляних і паливних фільтрів, виявилися дорожчими в обслуговуванні, ніж авто з двигунами внутрішнього згоряння. AUTO-Consulting з’ясував чому так сталося.

Американська аналітична компанія We Predict підвела підсумки багаторічного дослідження сервісу електрокарів і опублікувала перші результати.

У своєму дослідженні компанія вивчила дані про 19 мільйонах автомобілів, випущених між 2016 і 2021 модельними роками. В результаті з’ясувалося, що в цілому обслуговування електромобілів обходиться дорожче, ніж їх бензинових і дизельних аналогів. Але з часом розрив у вартості сервісу скорочується.

Дані We Predict показують, що найдорожче власникам електрокарів обходяться перші три місяці володіння. В даний період електромобілі були в 2,3 рази дорожче в обслуговуванні, ніж автомобілі з ДВЗ.

Але це, так би мовити, піковий показник, який не повинен засмучувати майбутніх покупців електрокарів. Після закінчення першого року, за даними We Predict, обслуговування електромобілів стане всього в 1,6 рази дорожче, ніж авто з ДВС. Компанією було виявлено, що за останні дев’ять місяців першого року володіння витрати на технічне обслуговування знизилися на 77%. Але витрати на ремонт електрокарів знизилися не так значно.

Чому ж так відбувається? Дослідження показало, що фахівці з обслуговування витрачають в два рази більше часу на діагностику проблем з електромобілями, ніж з авто з ДВС. Вони також витрачають в 1,5 рази більше часу на їх ремонт, що відбивається на гаманцях власників електрокарів. Навіть не дивлячись на те, що багато несправності усуваються по гарантії. Адже середня ставка на ремонт електромобіля в багатьох країнах в 1,3 рази вище, ніж на ремонт авто з ДВЗ.

Зараз читають  Що потрібно для виїзду з України: повний перелік документів

За даними дослідження We Predict, велика частина ремонтних робіт була зосереджена на компонентах, специфічних для електромобілів. Наприклад, таких як проблеми з проводкою або проблеми з зарядкою.

За словами віце-президента We Predict Рене Стівенса, більш високі витрати на обслуговування електромобілів частково пояснюються ще й тим, що проблеми з електромобілями все ще є новими і незнайомими для багатьох технічних фахівців.

Крім цього, дослідження We Predict також виявило, що у електромобілів часто виникають проблеми з колесами. Це пов’язано з їх великим зносом через перевезення громіздких акумуляторів і тим, що самі електричні транспортні засоби важче, ніж традиційні авто.

Крім загальних даних, дослідження We Predict з’ясувало, які електрокари дорожче, а які – дешевше в обслуговуванні і за вартістю володіння. Найвигіднішими і щадним за цими параметрами виявився Ford Mustang Mach-E. За ним слідує Audi e-tron. Потім – Porsche Taycan і Jaguar I-Pace.

У компанії We Predict підкреслюють, що наведені дані і велика вартість сервісу і володіння електрокарами пов’язані з тим, що ця галузь розвивається. Зовсім скоро ці показники зрівняються з витратами на авто з ДВЗ. А при масовому використанні електромобілів – можуть стати нижче, ніж у бензинових і дизельних авто.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.