Експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість й погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху. Про це нагадує «Дорожній Адвокат».
За керування автомобілем із порушенням цих вимог на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 КУпАП).
Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч. 4 ст. 121 КУпАП).
Однак правилами передбачено певні винятки. А саме, допускається тонування із світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). Дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Якщо інспектор не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, то такий штраф за керування автомобілем із тонованим склом є незаконним.
Аксесуари для автомобілів, хоч і додають якоїсь стильності та зручності, можуть бути справжнім головним болем,…
При низьких температурах рідина склоомивача в бачку автомобіля може замерзнути, що унеможливлює очищення лобового скла.…
Нещодавні шпигунські знімки підтверджують, що електричний BMW M3 адаптує кілька стильових елементів концепту Vision Neue…
Чи потрібно водіям обмінювати старе посвідчення водія з простими категоріями на нове, де вони розділені,…
Електричний фургон KIA PV5 Turismo, що має дебютувати у 2025 році, нещодавно потрапив на шпигунські…
Mercedes -AMG стикається з непростим завданням: зберегти баланс між інноваціями та очікуваннями своїх лояльних клієнтів.…
Leave a Comment