Експерти розповіли, як подовжити життя батареї електромобіля

Що впливає на термін служби батареї електромобіля, та як його подовжити

0
147

Продажі електромобілів в світі ростуть, але у користувачів залишається багато питань на тему батарей і особливостей їх експлуатації. Марка MG вирішила прояснити ситуацію в цій темі.

Чіткої відповіді про термін служби батареї електромобіля не існує. Це пов’язано з тим, що протягом терміну служби електромобіля на нього впливають безліч чинників. Крім того, акумулятори різних моделей і виробників можуть відрізнятися між собою. Однак, існують доведені факти, якими можна оперувати перед тим як пересісти з машини з бензиновим двигуном на електромобіль.

Так, заряд, який може утримувати літій-іонна батарея, залежить від того, як часто акумулятори проходять повний цикл зарядки. А також від того, як часто розряджений блок знову повністю заряджається.

Якою мірою це впливає на втрату ємності акумуляторів, залежить від пробігу електромобіля і від частоти зарядки, і у менший мірі пов’язане з віком машини. Теоретично акумулятор електромобіля віком 10 років може залишатися в кращому стані, ніж у електромобіля п’ятирічного віку, який інтенсивно використовувався.

Зараз читають  В Україні продовжили пільги на цілий сегмент автомобілів

Існує кілька способів, що допомагають збільшити термін служби батареї. Перший – не використовувати всю енергію, тим самим скоротити кількість циклів, через які проходять акумулятори. Рекомендується підтримувати рівень заряду від 20 до 80%.

Другий, не допускати повної розрядки. Якщо ви не збираєтеся використовувати автомобіль протягом декількох тижнів, наприклад, у відпустці, переконайтеся, що акумулятор заряджений хоча б наполовину.

Поширена думка, що часта зарядка на швидких станціях постійного струму шкідлива для акумуляторів. Однак експерти стверджують, що це помилка. Під час зарядки система постійно контролює параметри струму і при необхідності, наприклад, в разі підвищення температури батареї автоматично знижує швидкість зарядки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.